طی جلسه ای:

دومین جلسه کمیته زنان حزب هدا در واکنش به حادثه خوزستان و قتل مونا حیدری برگزار شد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 33257
 | 
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1400 - 11:10
در این جلسه رئیس کمیته بانوان با توجه به قتل های پی درپی در حوزه کودکان و زنان و عدم توجه مجلسی‌ها به قانون لایحه منع خشونت علیه زنان بیان کرد: لایحه منع خشونت علیه زنان وتلاش‌های صورت گرفته در دولت دوازدهم باید هرچه سریعتر در دستور کار مجلسی ها قرار گیرد و برخوردهای سطحی و بعضا گذرا که در پی هر قتل اتفاق می افتد و متاسفانه بعد از آن قتل همه چیز به گرد فراموشی سپرده می شود ،کنار رود.
دومین جلسه کمیته زنان حزب هدا در واکنش به حادثه خوزستان و قتل مونا حیدری برگزار شد

به گزارش هداپرس؛ رئیس کمیته بانوان افزود باید نگاه تخصصی و قانونی جامع نسبت به مطالبات زنان درصدر اولویت باشد.

در ادامه خانم دیبا از اعضای شورای مرکزی، با بیان اینکه ارتقاء سطح فرهنگی افراد نیازمند فرهنگسازی است بیان کرد: می‌تواند از ابزارهای موجود در جامعه نظیر، اینستاگرام، توییتر ،وب سایت ها برای آگاهی بخشی به زنان و افزایش سطح آگاهی و فرهنگ سازی استفاده کرد.

در ادامه، خانم سواری اذعان عضو کمیته زنان حزب، عنوان کرد: خوزستان یک استان قومیتی است و این قتل و قتلهای مشابه در جامعه از ضعف ماده ۵۵۵ قانون مدنی و پدیده کودک همسری وضعف ماده قانونی ۱۰۴۱در جامعه ناشی می‌شود و نسبت به این حادثه نباید نگاه صرف قومیتی داشت چرا که در خوزستان بسیاری از شیوخ این حادثه را محکوم کردند و اگر در خوزستان خانه امن و زیرساخت های لازم در جهت حمایت از زنان موجود باشد شاید این قبیل اتفاق ها نخواهیم بود.

وی ادامه داد: استفاده از واژه ناموس و اینکه از این واژه رسانه های حاکمیتی به عنوان سرپوش گذاشتن به این حادثه فجیع استفاده می کنند کاملا غیر اسانی و در مطالبات زنان و حقوق بشر جایگاهی ندارد.

گفتنی است در پایان جلسه، به اتفاق آرا بر ضرورت برگزاری سلسله نشست ها در راستای مطالبات زنان و نگاه تخصصی جهت پیگیری مطالبات تاکید شد.

بیشتربخوانید:

بررسی لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در فراکسیون زنان

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.