.

شعارهای سیاسی در خيابان نتیجه بی توجهی به مطالبات صنفی!

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 34137
 | 
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1401 - 11:00
مدت ها است که اعتراضات اصناف مختلف اعم از فرهنگیان و بازنشستگان که اتفاقا جزو شریف ترین اقشار جامعه هم هستند با شدت و ضعف در شهرهای مختلف جریان دارد.
شعارهای سیاسی در خيابان نتیجه بی توجهی به مطالبات صنفی!

مدت ها است که اعتراضات اصناف مختلف اعم از فرهنگیان و بازنشستگان که اتفاقا جزو شریف ترین اقشار جامعه هم هستند با شدت و ضعف در شهرهای مختلف جریان دارد.

ديروز در چند شهر کشور شماری از بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به میزان افزایش حقوق خود تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.در اهواز شماری از بازنشستگان با حضور در مقابل استانداری با سر دادن شعار «استاندار استاندار پاسخگو پاسخگو» خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

در زنجان هم حدود 500 تن از بازنشستگان در اعتراض به افزایش حقوق خود در مقابل استانداری اعتراض کردند.

در اصفهان نیز حدود 300 نفر از بازنشستگان با تجمع در مقابل استانداری و سردادن شعارهایی خواستار برقراری عدالت در میزان دریافتی حقوق بازنشستگی خود شدند.

حدود ۳۰۰ نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران عصر روز شنبه ۲۱ خردادماه با حضور در خانه کارگر شهرستان قائمشهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. بازنشستگان در این تجمع پلاکاردهایی با شعارهای «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» ، «بازنشسته بیدار است، از تبعیض بیزار است» ، « وزیر خدمتگزار، بازنشسته را نگه دار» ، « همسان‌سازی، تناسب عدالت حقوقیست»، « حقوق ما ریالی، هزینه‌ها دلاری» و «تا حق خود نگیریم، از پای نمی‌نشینیم» در دست داشتند.

نکته مهم اما این است که چرا در برخی از این اعتراضات که تنها جنبه صنفی دارد اعتراضات تند سیاسی سر داده می شود تا جایی که برخی رسانه های معاند هم به دنبال بهره برداری از آن ها هستند، بدون شک بخش عمده ای از انحراف این اعتراضات و مطالبات بر حق ناشی از بی توجهی به این مطالبات مثل همسان سازی است، وقتی نسبت به برآورده شدن مطالبات به حق اصناف مختلف بی توجهی صورت بگیرد این به کف خیابان کشیده می شود و این جا دقیقا نقطه خطرناکی است که باید ما را به فکر فرو برد!/نواندیش

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.