جواد امام:

با تغییر در کابینه هم اتفاقی نخواهد افتاد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 33620
 | 
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1401 - 10:41
هر روز که می‌گذرد زمزمه‌ها درباره استیضاح وزرا یا ضرورت ایجاد تغییر در کابینه هم بیشتر می‌شود. برخی این حرف‌ها را نشانه بروز و ظهور اختلافاتی بین طیف‌ها مختلف اصولگرایی می‌دانند، برخی دیگر از واقعی بودن این نیاز به تغییر گفته و امیدوارند که در نتیجه پیگیری مجلس یا توجه رئیس جمهور این مهم محقق شود؛ برخی دیگر نیز هیچ یک از حرف‌ها را جدی نگرفته تلاش مجلس برای مرزبندی با دولت و شریک نشدن در نتیجه اقدامات و رویکردهایش می‌دانند.
با تغییر در کابینه هم اتفاقی نخواهد افتاد

جواد امام فعال سیاسی اصلاح‌طلب و مدیرعامل بنیاد باران معتقد است که هر تغییر احتمالی در کابینه نیز در عرصه عمل و مدیریت کشور تغییری ایجاد نکرده و منجر به بهبود اوضاع نخواهد بود. امام ضمن اشاره به حداقلی بودن و عملکرد ضعیف مجلس مستقر ، گفت: «به نظر من این مجلس خودش نمی‌تواند مستقیما تصمیم بگیرد و اول باید از آنهایی که این نمایندگان را به مجلس فرستادند، اجازه بگیرد و بعد عمل کند. آنطور که ایام انتخابات شاهد بودیم خیلی از این افراد که الان وزیر شدند با مخالفت نمایندگان مواجه بودند اما در نهایت رای اعتماد گرفتند لذا اگر قرار باشد با همین رویه پیش برویم و تصمیم‌گیرندگانی که باعث روی کار آمدن این مجلس و این دولت شدند، با همان نگاه ادامه دهند با تغییر در کابینه هم هیچ اتفاق ویژه‌ای رخ نخواهد داد.»

وی به انتقاد از وزرای رئیسی پرداخت و: «اینها افرادی را انتخاب کردند که اول باید کارآموزی می‌گذراندند و بعد در مسند کار اجرایی قرار می‌گرفتند. الان هم اگر تغییر بدهند اتفاق ویژه‌ای صورت نمی‌گیرد چون با همان نگاه افرادی مشابه را انتخاب خواهند کرد. تنها چیزی که شاهد بودیم ناکارآمدی کابینه و مجلسی بود که نشان داد جایگاه مجلس را نه تنها در راس امور بلکه در انتهای امور هم نمی‌بیند.»
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب احتمال اینکه نمایندگان مجلس با نزدیک شدن به انتخابات بیشتر روی نظارت بر عملکرد دولت تمرکز کنند را رد کرد و گفت: «وقتی می‌توان گفت برای جلب نظر مردم کاری می‌کنند که برای مردم نقشی قائل باشند. اگر قرار باشد مشارکت حداکثری و انتخابات آزاد و عادلانه‌ای نباشد، خیلی دغدغه‌ای در این باره نخواهند داشت. این مجلس منتخب اقلیت خیلی فکر رقابت در انتخابات نیست.»/نامه نیوز

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.