طی بیانه ای:

پیام تسلیت جبهه اصلاحات ایران در فقدان سیدمحمود دعایی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 34051
 | 
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1401 - 10:45
مرحوم دعایی رسول همگرایی و عطوفت بود و به شاد کردن دلهای غمگین و یادآوری و بزرگداشت فضیلت‌های فراموش شده اهتمام داشت و زندگی خود را وقف پرسه زدن در پس‌کوچه‌های بی‌پناهی کرده بود.
پیام تسلیت جبهه اصلاحات ایران در فقدان سیدمحمود دعایی

بنام خدا

با گذشت زمان یک به یک السابقون السابقون انقلاب اسلامی و یاران امام(ره) با حسرت تحقق آمال و آرزوهای اسلامی و انقلابی خویش پای از این جهان فانی پر محنت برچیده و در منزلگاه دوست آرامش ابدی را برمی‌گزینند.

حجةالاسلام‌والمسلمین سیدمحموددعایی که نماد چهره رحمانی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بود از دنیا رفت و غم و اندوه بسیاری در دل همه کسانی باقی گذاشت که به وجود چنین انسان‌هایی در برهوت عرصهٔ حاکمیت یکپارچه کنونی دل‌خوش داشته بودند. کورسویی که نشان می‌داد که می‌توان هم نمایندگی و مسئولیت داشت و هم فضایل انسانی را نگاه‌داشت و چشم بر فضیلت‌های دیگران نبست.

وجود او تمثیل و حجت بالغه‌ای بود که نباید حكم المأمورُ معذور به دست گرفت و چشم بر حقيقت‌ها و واقعیت‌ها بست.

او رسول همگرایی و عطوفت بود و به شاد کردن دلهای غمگین و یادآوری و بزرگداشت فضیلت‌های فراموش شده اهتمام داشت و زندگی خود را وقف پرسه زدن در پس‌کوچه‌های بی‌پناهی کرده بود. او نامداری بود که در جستجوی همدمی با بی‌نام و نشان‌های فاضل بود و نه هم ردیفی با بزرگ‌نمایان بی فضیلت.
حضوری بی سروصدا و‌ متواضعانه داشت، رفتاری بی‌تکلف و رفتنی بی تعارف و دنباله.
گرمای وجودش سردی‌ها را می‌زدود و صفای بودنش دل‌ها را می ربود.

اینک او رفته است و جای خالی او چه بزرگ می‌نماید. بعید است کسی بتواند به راحتی جای او را پر کند. او ساخته شده در مکتب مرادش امام خمینی(ره) بود و اکنون دوباره به او پیوسته است.
رفتی و رفتن تو، آتش نهاد بر دل/ از کاروان چه ماند، جز آتشی به منزل

درگذشت این عالم ربانی و دل‌سوخته مردمی را به خانواده، یاران و علاقه‌مندان و همه مردم ایران تسلیت گفته، علو درجات او را در محضر الهی مسألت داریم.
یادش زنده و نامش گرامی باد!

جبهه اصلاحات ایران۱۶ خردادماه ۱۴۰۱

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.