.

اگر ریگی به کفش ندارند!

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 34775
 | 
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1401 - 10:07
افراد بسیاری از اصولگرایان تا کنون برجام را "خیانت به کشور" دانسته‌اند! حالا خیانت به کشور بارِ سنگین‌تری دارد یا نوشتۀ اخیر میرحسین موسوی؟
اگر ریگی به کفش ندارند!

احمد زیدآبادی (فعال رسانه‌ای و سیاسی) در یادداشتی نوشت: ظاهراً توافقنامۀ برجام در آستانۀ نهایی شدن و امضاست.

افراد بسیاری از اصولگرایان تا کنون برجام را “خیانت به کشور” دانسته‌اند! حالا خیانت به کشور بارِ سنگین‌تری دارد یا نوشتۀ اخیر میرحسین موسوی؟

اصولگرایان بدون آنکه با قائلانِ به “تساوی پذیرش برجام و خیانت به کشور” مرزبندی کنند، اسب خود را برای امضای توافقنامه زین کرده‌اند اما در همان حال، پایشان را در یک کفش کرده‌اند که الّا و بالله اصلاح‌طلبان باید مرز خود را با نوشتۀ مهندس موسوی روشن کنند!

خب، اگر قرار باشد اصلاح‌طلبان موضع خود را در برابر نوشتۀ مهندس موسوی روشن کنند، چرا اصولگرایان نباید تکلیف خود را در برابر نیروهای اردوگاه خودشان که بر برابری امضای برجام و خیانت به کشور اصرار کرده‌اند، تعیین کنند؟

آیا آنها می‌پذیرند که امضای برجام مترادف خیانت به کشور است؟ اگر می‌پذیرند، چرا رسماً و علناً در آستانۀ ارتکاب خیانت به کشورند؟ و اگر نمی‌پذیرند، چرا با کسانی که آن را خیانت دانسته‌اند، مرزبندی روشنی نمی‌کنند؟

بدین ترتیب، می‌توان توافقنامه‌ای بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان جوش داد! طبق این توافقنامه، اصولگرایان با آن دسته از نیروهای خود که برجام را خیانت دانسته‌اند، مرزبندی کنند و آنگاه اصلاح‌طلبان با همان لحن و ادبیات، مرز خود را با نوشتۀ مهندس موسوی مشخص کنند!

به توجه به سنگینیِ بار خیانت که اقدامی عملی است، نسبت به اظهارنظر موسوی که موضعی انتزاعی است، این معامله از هر جهت به نفع اصولگرایان است. حالا اگر آنها ریگی به کفش ندارند، پا پیش بگذارند.

ببیشتربخوانید:

زیدآبادی هم مخالف برجام شد!

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.