طی گزارشی:

حمله روزنامه دولت به سیدمحمد خاتمی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 34551
 | 
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1401 - 09:43
نظرسنجی‌های همان زمان نشان می‌داد حتی حضور و حمایت شاخص‌ترین افراد جناح اصلاح‌طلب مانند محمد خاتمی و حسن روحانی تأثیر عکس داشته و به عدم اقبال مردم به نامزد حمایت شده ختم می‌شد.
حمله روزنامه دولت به سیدمحمد خاتمی

مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات و نماینده مجلس مدعی شده است در صورتی که انتخابات ۱۴۰۰ رقابتی بود آقای رئیسی به ریاست جمهوری نمی‌رسید.

وی در حالی از عدم رقابتی بودن انتخابات گفته است که عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دولت پیشین و همچنین محسن مهرعلیزاده استاندار دولت روحانی و معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات جریان اصلاح‌طلب و بانیان وضع موجود را در انتخابات ریاست جمهوری نمایندگی می‌کردند.

پزشکیان در شرایطی از پیروز نشدن احتمالی آیت‌الله رئیسی در انتخابات سخن گفته است که نظرسنجی‌های همان زمان نیز نشان می‌داد حتی حضور و حمایت شاخص‌ترین افراد جناح اصلاح‌طلب مانند محمد خاتمی و حسن روحانی تأثیر عکس داشته و به عدم اقبال مردم به نامزد حمایت شده ختم می‌شد.
نظرسنجی یک مرکز دانشگاهی پیش از انتخابات حکایت از کاهش چشمگیر محبوبیت روحانی و خاتمی به ۵ تا ۷ درصد داشته است؛ همان زمان محبوبیت آیت‌الله رئیسی به سبب اقدامات اصلاح ساختاری در قوه قضائیه به ۷۰ درصد رسیده بود. گفتنی است فاجعه اصلاح‌طلبان در حکمرانی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ باعث شده بود تا نقل قول مشهور اصلاح‌طلبان از محمد خاتمی که گفته بود حتی «تَکرار کردن» وی نیز کارساز نخواهد بود ناامیدی بدنه اصلاح‌طلب را فزونی بخشد.

ادعای محبوبیت ۷۰درصدی رئیسی در حالی است که فقط ۴۸ درصد مطردم در انتخابات شرکت کردند و از همین میزان نیز تنها ۶۲ درصد به رئیسی رای دادند./ایران

بیشتر بخوانید:

 عدم شرکت بالای پنجاه درصد از مردم و درصد بالای آراء باطله زنگ خطر است؛ همه به خود بیایند!

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.