.

قافیه که به تنگ آید!

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 32485
 | 
تاریخ انتشار: 01 آذر 1400 - 11:25
خلاصه آنکه مواضع تند و افراطی، همیشه بدون عواقب نمی‌ماند و خواه ناخواه روزی گریبان فرد را می‌گیرد و قافیه را روز به روز برایش تنگ‌تر می‌کند.
قافیه که به تنگ آید!

احمد زیدآبادی روزنامه نگار و فعال سیاسی نوشت: ادامۀ مواضع سرسختانۀ گذشته دربارۀ برجام و مذاکره، به نظرم نه برایش مقدور است و نه بدون هزینه خواهد بود. سکوت محض هم که علامت خوبی نیست و دردسرهای خود را دارد.

پس چه باید بکند؟ «تذکر برادرانه» به علی باقری کنی که نگوید «تحریم‌های غیرقانونی آمریکا باید لغو شود»چرا که استفاده از واژۀ «غیرقانونی»ممکن است این تصور را پدید آورد که بخشی از تحریم‌های آمریکا قانونی است! به همین سیاق، یکی از همکاران تندروتر حسین شریعتمداری می‌تواند به او تذکر دهد که مثلاً در روزنامه‎اش ننویسد؛ «رفتار ترویستی دولت اسرائیل باید پایان یابد» چون ممکن است مخاطبانش از آن برداشت کنند که بخشی از رفتار دولت اسرائیل غیرِ تروریستی است!

خلاصه آنکه مواضع تند و افراطی، همیشه بدون عواقب نمی‌ماند و خواه ناخواه روزی گریبان فرد را می‌گیرد و قافیه را روز به روز برایش تنگ‌تر می‌کند. به واقع «تذکر برادرانۀ» حسین شریعتمداری به باقری کنی، هیچ چیز نیست جز همان تنگ آمدن قافیه!

توجه: مطلب مندرج صرفا دیدگاه نویسنده است و رسانه پرسون در قبال آن هیچ موضعی ندارد./ آرمان ملی

بیشتربخوانید:

چرا اصلاح‌طلبان باید از شورای نگهبان ممنون باشند؟

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.