آخوندی: آمار ساخت و سازها، خانه‌های خالی و مساله بد مسکنی نشان دهنده مشکلات جدی در انضباط شهری است

2 میلیون و 587 هزار واحد مسکونی خالی در کشور داریم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 988
 | 
تاریخ انتشار: 07 فروردین 1396 - 14:31
به گزارش خبرنگار هدا پرس،آخوندی،وزیر راه و شهرسازی در نشست مشترک با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: 2 میلیون و 587 هزار واحد مسکونی خالی در کشور داریم که بیشتر برای سوداگری و تجارت ساخته می شوند
2 میلیون و 587 هزار واحد مسکونی خالی در کشور داریم

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس آمار 2 میلیون و 587 هزار واحد مسکونی خالی در کشور داریم و خانه های خالی بیشتر برای سوداگری و تجارت ساخته می شوند.

وی افزود: بر اساس آمار در سال های 85، 90 و 95 به ترتیب 630 هزار، یک میلیون و 660 هزار و 2 میلیون و 587 هزار واحد خالی در کشور گزارش شده است.

آخوندی تصریح کرد:اگر هر واحد مسکونی را 100 هزار دلار در نظر بگیریم مفهومش این است که 250 میلیارد دلار سرمایه با بهره‌وری صفر وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: واقعیت این است که روند موجود، روند سختی است و ادامه این وضعیت به صلاح نیست و از کمیسیون عمران مجلس می خواهیم به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تنها در تهران 3 میلیون و 900 هزار واحد مسکونی وجود دارد بدین معنا که چیزی در حدود 13 میلیون نفر می‌توانند در پایتخت، زندگی کنند این در شرایطی است که جمعیت تهران 8.6 میلیون نفر است و تعداد زیادی درتهران درشرایط بدمسکنی مطلق زندگی می‌کنند.

آخوندی ادامه داد:براساس آخرین آمار منتشر شده از مرکز آمار ایران در تهران 490 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد. در حالیکه در آمار سال 90، این میزان 327 هزار واحد مسکونی بوده است.

وی اضافه کرد: آمار ساخت و سازها، خانه‌های خالی و مساله بد مسکنی نشان می‌دهد مشکلات جدی در انضباط شهری وجود دارد. اگر تمامی ساخت و سازها برای اسکان بودند، مایه خوشحالی بود اما باید به این نکته توجه کنیم که این میزان خانه خالی بیشتر برای سوداگری و تجارت ساخته شده است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: باید بتوانیم در برابر ضابطه فروشی و شهرفروشی بایستیم و نمی‌توانیم در این مورد تعارف کنیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.