قانون اساسی از حق نویسنده در انتشار مقاله انتقادی علیه رئیس ایالات متحده حمایت می کند؛

‍‍‍ نیویورک تایمز درباره مقاله “امضا محفوظ” علیه ترامپ: اسم نویسنده را افشا نمی کنیم/ با نویسنده تلفنی گفتگو داشتیم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 15019
 | 
تاریخ انتشار: 20 شهریور 1397 - 12:34
روزنامه نیویورک تایمز چندی قبل مقاله ای را بدون نام نویسنده منتشر کرد. نویسنده این مقاله یکی از مقامات دولت ترامپ است اما خود را "بخشی از نیروی مقاومت در برابر ترامپ" معرفی کرد. فردی که گفته بخشی از مقامات دولت ترامپ هماهنگ با یکدیگر تلاش می کنند از آسیب های ترامپ بکاهند و از منافع آمریکا در برابر ترامپ حفاظت کنند.
‍‍‍ نیویورک تایمز درباره مقاله “امضا محفوظ” علیه ترامپ: اسم نویسنده را افشا نمی کنیم/ با نویسنده تلفنی گفتگو داشتیم

به گزارش هدا پرس به نقل از عصرایران، این اقدام با خشم دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا روبه رو شد. ترامپ گفته در صورتی که چنین فردی واقعا وجود داشته باشد او خائن است.

هم اکنون رسانه ها و مقامات دولتی تلاش می کنند نام نویسنده این مقاله را بیابند. تاکنون معاون رئیس جمهور، وزیر دفاع و چند تن دیگر از مقامات ارشد دولت ترامپ، نوشتن این مقاله را تکذیب کرده اند.
نیویورک تایمز بعد از انتشار این مقاله بدون نام نویسنده، با سوالاتی از سوی مخاطبانش روبه رو شد.

نیویورک تایمز در پاسخ به سوالات گفته است: مقاله منتشر شده یک محتوای مهم در روزنامه نگاری است.

نیویورک تایمز نوشت که این مقاله را از طریق یک واسطه مورد اعتماد به دست آورد. این واسطه را می شناسد و به او اعتماد دارد. این واسطه این مقاله را در اختیار نیویورک تایمز قرار داد. روزنامه برای کسب اطمینان، با این مقام (نویسنده) گفتگوی تلفنی داشت تا از صحت مقاله اطمینان یابد.

نیویورک تایمز این نویسنده ناشناس را اینگونه توصیف کرده است: “یکی از مقامات مسوول ارشد کاخ سفید”

روزنامه درباره احتمال فاش شدن اسم نویسنده مقاله هم گفته است: سخت است وضعیتی را تخیل کنیم که مجبور به افشای نام نویسنده باشیم.

این روزنامه در پاسخ به سوالات متعدد مخاطبان گفت که این مقاله را منتشر کرده زیرا معتقد است در حال انتقال تفسیر شخصی و مستقیم از سوی یک مقام مسوول است که در نزدیکی ترامپ کار می کند.

روزنامه گفته است که نمی تواند تصور کند که شرایطی به وجود بیاید که مجبور شود هویت نویسنده را افشا کند زیرا نخستین پیوست قانون اساسی درباره آزادی بیان از حق نویسنده در انتشار مقاله انتقادی علیه رئیس ایالات متحده حمایت می کند. در این مقاله چیزی مربوط به رفتارهای جنایی وجود ندارد.

روزنامه نیویورک تایمز در پاسخ به سوال یکی از مخاطبان درباره اینکه آیا روزنامه به انگیزه های نویسنده مقاله فکر کرده است یا نه؟ نوشت: نخستین گام در بررسی هر مقاله ای نگاه به پیشینه و انگیزه نویسنده، کیفیت محتوا و اهمیت آن است. روزنامه نیویورک تایمز به انگیزه نویسنده مقاله به عنوان بخشی از بررسی هویت اهمیت می دهد.

این روزنامه اضافه کرد: شناخت انگیزه ها به صورت کلی، سخت است اما درباره این مقاله به خصوص، روزنامه درک می کند که مخلوطی از انگیزه ها وجود دارد. مثلا انگیزه دفاع از پاکدستی مسوولانی که در دولت ترامپ، منتقد او هستند.

روزنامه نیویورک تایمز گفته است که قبلا هم مقالاتی را بدون ذکر نام نویسنده منتشر کرده است و به عنوان مثال در گذشته این اقدام را برای حمایت از نویسندگان و اعضای خانواده آنها در برابر گروه های تبهکاری در کشور “السالوادور” یا نویسندگانی که ممکن بود از سوی رژیم سوریه مورد خشونت قرار بگیرند یا افرادی که از درون شهر رقه (پایتخت داعش) مطلب ارسال می کردند و نام آنها به دلیل ترس از داعش، پنهان می ماند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.