نورالدین آهی

۲۲بهمن یادآور همگرایی، یکدلی و وحدت آحاد مردم

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 201
 | 
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1395 - 09:00
این حماسه نشان داد می‌توان با وحدت و با به رسمیت شناختن صداهای گوناگون و احترام متقابل بر همه مشکلات سترگ فائق آمد.
۲۲بهمن یادآور همگرایی، یکدلی و وحدت آحاد مردم

 
۲۲بهمن یادآور همگرایی، یکدلی و وحدت آحاد مردم بوده وهست این حماسه نشان داد می‌توان با وحدت و با به رسمیت شناختن صداهای گوناگون و احترام متقابل بر همه مشکلات سترگ فائق آمد.

اگر با دقت بر اطراف خود نظاره‌گر شویم می‌بینیم بسیاری از کشورها غرق در ورطه بی‌امنی و عدم ثبات شده اند و با قاطعیت می‌توان گفت یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب و حضور حماسی مردم در پیروزی آن کسب امنیت و آسایش بی‌نظیر امروزی می‌باشد و برای استمرار و حفظ آن باید یکبار دیگر با حضور میلیونی مردم و گروه‌های سیاسی با سلایق گوناگون در راهپیمایی ۲۲ بهمن به دنیا نشان دهیم که از آرمان های حضرت امام، انقلاب و رهبری کوچک‌ترین عقب نشینی نکرده و نخواهیم کرد.
در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مردم به خوبی نشان دادند که می‌توان با اختلاف سلیقه در چارچوب قانون اساسی کنارهم بود و طبل دشمن مبنی بر اختلاف و تقابل را خنثی کرد.
راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده هم‌گرایی و وحدت نظر مردم و مسئولین در جهت چیره شدن بر مشکلات جاری بوده و حضور میلیونی به جهان نشان خواهد داد اقتدار امروز ایران به واسطه حمایت، اعتماد و اطمینان مردم از دولت مردان بوده است و تا این همبستگی وجود دارد دشمنان کوچکترین خللی بر ایران اسلامی نمی‌توانند وارد کنند.
این روزها ما شاهد یاوه گویی‌های ترامپ هستیم و ایران را از بازی با آتش منع می‌کند. روز جمعه حضور آگاهانه و حماسی مردم به ترامپ و بدخواهان نشان خواهد داد که این مردم هستند هرگاه بخواهند آتش توفنده بر علیه دشمنان شده و فریاد اقتدار و استکبارستیزی خود را رساتر، بلندتر و شیواتر به گوش آنان خواهند رساند.
تهدید توسط ترامپ حجت را به همه گروه‌های سیاسی اعم از اصولگرا، اصلاح طلب و ملی‌گرا تمام کرد، پس وظیفه آنان بوده که با دعوت بر حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن خود نیز حضور محکم داشته و این فرصت را تبدیل به آشتی ملی کرده و به دنیا ثابت کنند اقتدار ایران و حمایت از رهبری و دولت خواستگاه همیشگی می‌باشد.
روز جمعه نماد وحدت ملی در چارچوب گفتمان آشتی ملی بوده و همانطور که دولت محترم به خصوص در برجام مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفتند در این حماسه نیز برای اعتلای ایران اسلامی مورد حمایت قاطع مردم قرار گیرد و با حمایت دولت دکتر روحانی دولت بتواند حداکثری از مواضع حق‌طلبانه در مجامع بین‌المللی دفاع کند و با اقتدار و اطمینان کامل و لازم یک سر سوزن از مواضع اصولی در چارچوب منافع ملی عقب نشینی نکند.
بر بعضی از جریانات و افراد رواست از مواضع غیر سازنده و تحریک کننده خود که این روزها شنیده می‌شود دست برداشته و منافع ملی را با منافع خرد گروهی گره نزده و همگام با مردم در این روز در صحنه حضور داشته و در انتها این مردم هستند که ثابت خواهند کرد انقلاب از آن خود بوده و بعضی کمبودها و نارسایی‌ها دلیلی بر دل بریدن از آن نمی‌باشد و بر مسولان و دست‌اندرکاران توصیه می‌شود این حضور ارزشمند مردم را ارج نهاده وخودشان را هماهنگ با خواست مردم نموده و بدانند تحقق کامل آرمان‌های انقلاب مطالبه به‌حق آنان می‌باشد
در اسفند ۹۶ انتخابات شورای شهر وروستا که بحق زایده تفکر انقلاب بوده و جا دارد یادی از پیشنهاد دهنده و حامی آن آیت الله طالقانی شود که به پیشنهاد وحمایت ایشان در قانون اساسی گنجانده شد و هم‌چنین انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌تواند با حضور میلیونی مردم ضریب اطمینان پر شور و حداکثری انتخابات ریاست جمهوری و شورا را تضمین کرده و یک وحدت ملی را در چارچوب رقابت دوستانه و نشاط آور ترسیم کند
باید احزاب و جریانات سیاسی این فرصت را غنیمت شمرده و همگام با مردم و با ایراد شعارهای وحدت آمیز در راستای منافع ملی و آرمان های انقلاب حضور هوشمندانه داشته باشند.
شایسته است کاندیدا‌های ریاست جمهوری و شوراها، در این فضای انقلابی و معنوی خود را در خیل عظیم مردم تعریف کرده و همه تلاش شان در ارایه برنامه‌ها در چارچوب آرمان‌های انقلاب امام و رهبری باشد
بدیهی است رسانه‌ها بویژه رسانه ملی بایست در گزارشات خود به حضور همه سلایق و گرایش‌ها توجه کرده و در راستای اعتلای ایران اسلامی در جهت وحدت و آشتی همه جریانات سیاسی قدم بردارد.

نورالدین آهی
عضو شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (هدا)

 

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.