.

کودک آزاری؛ شاخ و دم ندارد، چه گوش را بپیچانی ، چه فیلم سیاسی ضبط کنی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 28513
 | 
تاریخ انتشار: 04 اردیبهشت 1400 - 13:31
چه احتیاجی است دختری 13، 14 ساله را وارد بحث مناظره و هم کلام شدن با زنی مثل فائزه هاشمی که سال‌هاست رخت سیاست به تن دارد، کنیم؟
کودک آزاری؛ شاخ و دم ندارد، چه گوش را بپیچانی ، چه فیلم سیاسی ضبط کنی

مصطفی داننده در  عصرایران  نوشت – خیلی از ما فکر می‌کنیم که کودک آزاران حتما آدم‌های عجیب و غریبی هستند، مواد مصرف می‌کنند، پدران سنگ‌دلی هستند که هیچ بویی از احساس و عاطفه نبرده‌اند. خیلی از ما فکر می‌کنیم کودک آزاری، فقط کتک زدن، آزار جنسی و یا به کار گرفتن کودکان است.

بله، همه موارد بالا کودک آزاری است اما متاسفانه موارد دیگری هم هست که ما به آنها کم توجه هستیم.

به طور مثال وقتی دوست داریم، آرزوهایی که خودمان به آنها نرسیدیم را فرزندان‌مان محقق کنند. مثلا دوست داشتیم، گیتار بزنیم یا فرانسه را مثل بلبل صحبت کنیم اما نشده است و وقتی بچه به زبان می‌افتد و یا دست راست و چپش را می‌شناسد او را راهی کلاس‌های مختلف می‌کنیم بدون اینکه توجه کنیم، فرزندان‌مان باید کودکی کنند، باید بازی کنند و در جمع هم‌سالان خود اجتماعی بودن را یاد بگیرند.

سیاست؛ دنیایی است که اخلاق در آن جای ندارد

مثلا  روا نیست، پسران و دخترکان خودمان را که باید از زمان نوجوانی خود لذت ببرند، آنهم در عصر کرونا که روابط اجتماعی به پایین‌ترین حد خود رسیده است وارد بازی‌های سیاسی کنیم.

واقعا چه احتیاجی است دختری 13، 14 ساله را وارد بحث مناظره و هم کلام شدن با زنی مثل فائزه هاشمی که سال‌هاست رخت سیاست به تن دارد، کنیم؟

کسانی که حاضر می‌شوند فرزندان خود را به خاطر منافع سیاسی، وارد بازی‌های انتخاباتی کنند، شاگردان خوب مکتب ماکیاولیسم هستند و هدف، وسلیه را برای آنها توجیه می‌کند.

هدف تخریب فانزه هاشمی و جریان اصلاحات است و به خاطر آن پای دختر مدرسه‌ای خود را به سیاست باز می‌کنند. دختری که امتحان دارد اما مجبور است به خاطر حرف مادر، در فیلمی که هدفش فضای مجازی است، شرکت کند.

به فشاری فکر کنید که این دختر بعد از انتشار این فیلم در جامعه تحمل خواهد کرد. و چه انگشت‌ها که او را نشان خواهد داد و چه حرف‌ها که خواهد شنید، آنهم در سنی که نمی‌تواند میان خوب و بد تمیز چندانی قائل شود.

شاید این دختر وقتی بزرگ شد، روزی روبروی فائزه هاشمی بنشیند و از گذشته حرف بزند و بگوید که این روزها چقدر مثل او فکر می‌کند! البته شاید.

سیاست؛ دنیایی است که اخلاق در آن جای ندارد. اما در غرب هم سعی می‌کنند کودکان را وارد این بازی نکنند چه برسد به کشور ما که ادعای اسلام و اخلاق دارد.

کودک آزاری، شاخ و دم ندارد. می‌شود گوش کودکی را گرفت و از او خواست علیه تیم محبوبش استقلال، شعار بدهد و بگوید که پرسپولیسی است و  می‌شود دختری را هم وارد دعواهای سیاسی کرد.

لینک کوتاهhttps://hodapress.ir/wp-admin/post-new.php

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.