شمخانی::هر گونه عملیات نظامی و هدف قرار دادن تروریست ها در خاک عراق و سوریه باید با اجازه رسمی دولت این کشورها صورت گیرد

کشتار مردم بی گناه رویه جاری ارتش آمریکا در منطقه است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 954
 | 
تاریخ انتشار: 06 فروردین 1396 - 22:07
به گزارش خبرنگار هدا پرس;دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت:عمدی یا سهوی بودن حمله هوایی آمریکا علیه داعش در غرب موصل که منجر به کشته شدن دهها غیر نظامی شد و این جنایت جنگی باید در محاکم عادلانه رسیدگی فوری شود.
کشتار مردم بی گناه رویه جاری ارتش آمریکا در منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: کشتار مردم بی گناه به بهانه مبارزه با تروریسم رویه جاری ارتش آمریکا در منطقه است و این جنایت جنگی باید در محاکم عادلانه رسیدگی فوری شود.

وی افزود:عمدی یا سهوی بودن حمله هوایی آمریکا علیه داعش در غرب موصل که منجر به کشته شدن دهها غیر نظامی شد در هر فرض بار مسئولیت آمریکا را کاهش نخواهد داد.

شمخانی تصریح کرد: این جنایت جنگی مشابه رفتار داعش و دیگر گروه های تکفیری در هدف قرار دادن غیرنظامیان و مردم بیگناه است و باید در محاکم عادلانه مورد رسیدگی فوری قرار گیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اظهار داشت:کارشکنی های پی در پی در مسیر مبارزه ارتش و نیروهای مردمی با تروریسم و حمایت های آشکار و پنهان مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا و هم پیمانان منطقه ای این کشور از گروه های تروریستی در حافظه تاریخی ملت ها باقی خواهد ماند و کارنامه ی داعش سازان را سیاه تر خواهد ساخت.

وی خاطرنشان کرد: هر گونه عملیات نظامی و هدف قرار دادن تروریست ها در خاک عراق و سوریه باید با اجازه رسمی دولت این کشورها صورت گیرد و شورای امنیت وظیفه دارد احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها را به دولت هایی که خود را بالاتر از سازمان ملل می دانند یادآوری نماید.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.