ابتکار:اقتصاد باید با رویکرد سبز رشد کند

کاهش 67 درصدی آتش سوزی جنگلها

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 494
 | 
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1395 - 07:51
به گزارش خبرنگار هدا پرس;معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:اقتصاد ایران باید با رویکرد اقتصاد سبز رشد کند و امسال کاهش 67 درصدی آتش سوزی جنگلها را تجربه کرده ایم
کاهش 67 درصدی آتش سوزی جنگلها

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران باید همگام با اقتصاد جهانی اما با رویکرد اقتصاد سبز یعنی رشد اقتصادی بدون تخریب و آلودگی رشد کند، گفت: برجام و توسعه مناسبات بین المللی و منطقه ای منجر به ایجاد شرایط بهتر برای حضور ایران در سطح اقتصاد جهانی بود.

ابتکار افزود:زمانی رشد اقتصادی به معنای تخریب محیط زیست و آلودگی آب‌ها و تولید پساب‌ها بود، اما امروز مفهوم رشداقتصادی از مولفه‌های مخرب جدا شده و تولید،اشتغال، سرمایه ‌گذاری، صنعت و نفت باید از ابتدا با طراحی و مهندسی سبز و انجام ارزیابی زیست محیطی و درونی‌سازی هزینه‌های محیط زیستی همراه باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: به دلیل اجرای برنامه های مختلف همچون طرح جامع مقابله با آتش سوزی در جنگل‌ها، امسال کاهش 67 درصدی آتش سوزی در جنگل‌ های هیرکانی و زاگرس را تجربه کردیم.

وی در پایان گفت: اتخاذ سیاست های نادرست و ناپایدار توسعه ای برای تهران تبعات محیط زیستی بسیاری را به همراه داشته و از همین رو باید سیاست های تمرکز زدایی و ایجاد محدودیت های جدید به طور جدی برای تهران در دستور کار قرار گیرد

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.