چمران گفت‌:

کار قالیباف با وحدت اصولگرایان مغایرتی ندارد/ آقازادگی معیار قرار گرفتن در لیست‌های انتخاباتی نیست/ در تهران چهره‌های ناشناخته رای نمی‌آورند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 19448
 | 
تاریخ انتشار: 09 تیر 1398 - 09:18
یک فعال شاخص اصول‌گرا با اشاره به نو بودن کار قالیباف در دعوت از جوانان گفت: مجلسی که حضور در آن برای تقویت مالی و سیاسی حزب و گروه باشد، کارایی نخواهد داشت.
کار قالیباف با وحدت اصولگرایان مغایرتی ندارد/ آقازادگی معیار قرار گرفتن در لیست‌های انتخاباتی نیست/ در تهران چهره‌های ناشناخته رای نمی‌آورند

به گزارش هداپرس مهدی چمران سیاستمدار اصولگرا و رئیس پیشین شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در واکنش به بیانیه قالیباف در مورد دعوت جوانان برای حضور در انتخابات مجلس، گفت: اینکه آقای قالیباف می‌خواهد چیزی نو ارائه بدهند و جوانان را مد نظر دارد تلاش خوبی است و هیچ مغایرتی هم با تلاش‌هایی که در جمع انجام می‌دهند ندارد.

وی افزود: همه کسانی که در جمع هستند و کار می‌کنند، هر کدام خودشان یک سازمان دارند و کارهایی را نیز به روش خودشان در آن سازمان دنبال می‌کنند و مباینتی هم با فعالیت در جمع هم ندارد. هر کس یک روش برای فعالیت در نظر گرفته و انجام می‌دهد یکی در فضای مجازی فعالیت می‌کند و یکی هم ممکن است از جوانان دعوت کند.

چمران ادامه داد به عقیده من قالیباف هم کار ابتکاری خوبی را انجام داده است و با وحدتی هم که می‌خواهند به وجود بیاورند مغایرتی هم ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این فعالیت و دعوت قالیباف ذیل شورای وحدت ادامه پیدا می‌کند یا نه، گفت اینکه هست یا نیست را من که نمی‌دانم و خودشان باید بگویند اما تا بحال راه جداگانه‌ای را نرفته‌اند.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که در لیست آینده مجلس به چه میزان قرار است از آقازاده‌ها استفاده شود، گفت: اینکه کسی آقازاده باشد یا نباشد اصلا معیار سنجش نیست ممکن است کسی در زمینه‌ای توانمندی‌هایی داشته باشد. اما اینکه بخواهند صرف آقازاده بودن کسی را انتخاب کنند، نه مردم و نه ما آن را نمی‌پذیریم.

چمران با بیان اینکه در تهران چهره‌های ناشناخته رای نمی‌آورند، گفت: دلیلی ندارد حتما لیست رای بیاورد اما چهره‌های ناشناخته و منفرد هم خیلی سخت می‌توانند خودشان را بشناسانند و رای بیاورند.

این فعال شاخص اصولگرا در رابطه با اینکه چرا اصول‌گرایان هر دوره با اسمی نو، پیش‌تر جمنا و اکنون شورای وحدت پا به انتخابات‌ها می‌گذارند، گفت: امسال تصمیم گرفتند که چیزی فراتر از جمنا را شکل بدهند و مجبور بودند اسمی برای آن انتخاب کنند که این یک موضوع ساده و طبیعی است. خود این کار یعنی نوگرایی و کار جدید کردن.

وی با تشریح شرایط انتخابات آینده گفت: خیلی پیش‌بینی سخت است اما تحلیل‌ها نشان می‌دهد، مردم به واسطه مسائل اقتصادی ممکن است استقبال کمتری از شرکت در انتخابات داشته باشند.

رئیش پیشین شورای شهر افزود: نمی‌شود روی مردم حساب باز کرد ممکن است از سوی شخصیتی دعوت، تشویق یا ترغیبی صورت بگیرد و شرایطی پیش بیاید که موج حضور مردم را شاهد باشیم اما شرایط، شرایط چندان مناسبی نیست.

چمران در پاسخ به اینکه باتوجه به دعوت قالیباف از جوانان فکر نمی‌کنید جای جوانان میدان اجرا است و افراد با تجربه‌تر باید به مجلس راه یابند، گفت: کار مجلس قانون‌گذاری است، کسانی هم که می‌خواهند در مجلس باشند باید مقداری هم از کار اجرایی شناخت داشته باشند تا ببینند که می‌خواهند چه چیزی را قانون کنند. مجلسی که بخواهد جریان حزبی یا گروهی خودش را چه از نظر مالی و چه سیاسی تقویت کنند، کارایی لازم را نخواهد داشت.

این فعال اصولگرا در ادامه گفت: مجلسی کارایی دارد که اولا جوان‌گرایی داشته باشد یعنی چهره‌هایی که همیشه بودند درست نیست که دوباره حضور یابند و تکرار شوند باید به چهره‌های نو اندیشیده شود. همچنین کسانی که می‌خواهند ورود پیدا کنند باید از اطلاعات و تجربه خوبی برخوردار باشند و از کار اجرایی کمی آگاهی داشته باشند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.