طرحی نو در شهر تهران ؛

چرا یک زن را شهردار تهران نمی‌کنید؟

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 16083
 | 
تاریخ انتشار: 13 آبان 1397 - 11:14
چه ایرادی دارد که برای اولین بار در تاریخ تهران، یک شهردار زن مدیریت شهری پایتخت ایران را به دست بگیرد. مردان تا امروز چه گلی به سر این شهر زده‌اند که یک زن نتواند.
چرا یک زن را شهردار تهران نمی‌کنید؟

به گزارش هدا پرس، به نقل از عصر ایران وقتی روحانی برای بار دوم با رای مردم به قدرت رسید، حامیان او منتظر انتخاب وزیر زن از سوی رییس جمهور بودند. روحانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری، این وعده را به مردم داده بود که در کابینه خود از زنان استفاده خواهد کرد.

رییس جمهور روحانی وزرای دولت دوازدهم را معرفی کرد اما خبری از زنان نبود. او حتی محیط زیست را هم به یک مرد سپرد. این تصمیم او، رای دهندگان به روحانی را به شوک فروبرد. بسیاری منتظر بودند حداقل یک وزیر زن از سوی روحانی به مجلس معرفی شود.

بسیاری از حامیان رییس جمهور روحانی از جمله اصلاح طلبان به این تصمیم «شیخ دیپلمات» اعتراض کردند و آن را برخلاف شعارهای انتخاباتی دانستند.

روحانی در روز دفاع از وزرای پیشنهادی خود در واکنش به این انتقادها گفت:« ما می خواستیم سه وزیر زن را برای کابینه دوازدهم معرفی کنیم که جایگاه آنان را هم مشخص کرده بودیم، اما نشد، حالا اینکه چرا نشد بماند!»

این سخنان روحانی زیاد نتوانست، رای دهندگان به او را قانع کند. آنها به روحانی یادآوری کردند که محمود احمدی نژاد در دولت دوم خود سه وزیر زن را به مجلس معرفی کرد که البته یکی از آنها به کرسی وزارت تکیه زد.

انتقادها به حسن روحانی وارد بود و همچنان وارد است. سوالی که در این میان مطرح می‌شود این معناست که چرا اصلاح طلبانی که خود منتقد رفتار رییس جمهور هستند و به او می‌تازند که چرا از وزیر زن استفاده نکرده است، در شهرداری تهران از یک زن استفاده نمی‌کنند.

حالا که مشخص شده است محمد علی افشانی به دلیل بازنشستگی دیگر نمی‌تواند ساکن خیابان بهشت باشد چه بهتر یک زن را به شهرداری تهران بفرستیم.

چه ایرادی دارد که برای اولین بار در تاریخ تهران، یک شهردار زن مدیریت شهری پایتخت ایران را به دست بگیرد. مردان تا امروز چه گلی به سر این شهر زده‌اند که یک زن نتواند.

مثلا معصومه ابتکار به عنوان کسی که هم عضو شورای شهر بوده  و هم در دولت خاتمی و روحانی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست بوده است، نمی‌تواند شهر تهران را اداره کند؟ البته گزینه‌های دیگر مثل او هم هست.

تهران خسته از ساخت و ساز، احتیاج به روح دارد و چه کسی بهتر از یک زن که روح را به تهران برگرداند. الان پایتخت به زیباسازی و بازسازی روحی دارد و دیگر جایی برای اتوبان و ساختمان‌های سر به فلک کشیده ندارد.

همان نقدی که به رییس جمهور روحانی وارد است الان به اصلاح طلبان حاضر در شورای شهر هم وارد است. وقتی می‌توان یک زن را به شهرداری تهران رساند چرا دست به روی دست گذاشته‌ایم و هی به دنبال رساندن یک مرد به شهرداری پایتخت داریم.

اعضای شورای شهر اگر می‌خواهند نام نیکی از خود به جای بگذارند و نام خود را در تاریخ ماندگار کنند می‌توانند با یک انتخاب درست، طرحی نو در شهر تهران دراندازند.

منتظر هستیم ببینم آیا اعضای شورای شهر مسیر متفاوتی از روحانی را می‌روند یا نه آنها هم همچون رییس جمهور مصالح را به خواسته رای دهندگان ترجیح می‌دهند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.