غلامرضا ظریفیان:

چالش های دولت سیزدهم از نگاه یک فعال سیاسی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 30606
 | 
تاریخ انتشار: 21 تیر 1400 - 12:20
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تعیین اولویت های کشور ، تشکیل دولتی منسجم و کارآمد ،حل مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور ، احیای سرمایه اجتماعی و برقراری ارتباطات بین المللی درست از چالشهای دولت سیزدهم خواهد بود.
چالش های دولت سیزدهم از نگاه یک فعال سیاسی

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا، غلامرضا ظریفیان  با بیان اینکه کشور با مسایل پیچده و انباشته بسیار زیادی مواجهه است اظهار کرد: رئیس جمهور جدید باید خیلی سریع به مسایل کشور مسلط شود در غیر این صورت انواع پیشنهادها و اظهارنظرها و دیدگاه‌ها موجب سردرگمی جدی در فهم مسائل کشور و اولویت بندی آنها می شود این می تواند اولین چالش رئیسی باشد.

وی ادامه داد: رئیسی باید سریع به مسائل کشور مسلط شود و آنها را اولویت بندی کنند، زیرا مسائل حاد و جدی مثل کرونا داریم که آسیبهای جدی و تلفات زیادی داشته و به اعتماد عمومی به شدت آسیب زده است یکی از مهمترین اقدامات رئیس جمهور بعدی باید این باشد که وزیر بهداشت کارآمدی انتخاب کند که توانایی جدی مدیریت داشته باشد،نه اینکه وزیری مطیع انتخاب کند.

 کارآمدی دولت از اولویت ها و همچنین چالشهای رئیسی است

این فعال سیاسی  گفت: ایجاد دولت همراه کار سختی نیست، اما تشکیل دولت کارآمد و همراه مشکل است‌.اگر مدیران دولت کارآمد نباشند چالش های کشور می تواند به ابرچالش تبدیل شده و دولت را به زمین بزند.

ظریفیان با بیان اینکه وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم یکی دیگر از چالش های دولت سیزدهم خواهد بود گفت: گزارشهای دقیقی درباره شرایط معیشتی مردم توسط وزارت کار تهیه شده که رئیسی باید این گزارش ها را مطالعه کند و سریعا در زمینه کنترل تورم و بهبود معیشت مردم تدبیری کند، در حال حاضر اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی به شدت آسیب دیده است و همین مسئله می تواند چالش بعدی دولت باشد که با کارهای نمایشی و تبلیغاتی و یا برنامه های کوتاه مدت این سرمایه اجتماعی احیا نخواهد شد.

مردم باید ببینند کسانی سرکارآمدند که جامعه را صفر و یک نمی ببیند و  دنبال افزایش تنازع نیستند ،بلکه با استفاده از نظرات متخصصان و دانشگاهیان اولویت های کشور را تهیه و دنبال حل مشکلات هستند، اگر اعتماد عمومی به صورت نسبی بهبود یابد هم افزایی ایجاد شده و جامعه برای حل چالش های بزرگ با دولت همراهی می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بدون برقراری ارتباطات درست بین المللی نمی تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کرد، بنابراین رئیسی باید دریافت درستی از مسائل بین اللملی داشته و سریعا پیوندهای خود را با در نظام بین الملل برقرار کند در غیر این صورت شاید بسیاری از مشکلات حل نشود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.