کاهش تصدی‌گری بنای دولت یازدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

پیش‌نویس طرح سازمان نظام هنری نوشته شد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1145
 | 
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1396 - 15:13
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دولت یازدهم برای تصویب طرح تشکیل سازمان نظام هنری در کمیسیون فرهنگی دولت خبر داد.
پیش‌نویس طرح سازمان نظام هنری نوشته شد

به گزارش  هدا پرس به نقل از مهر  سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکشنبه ۲۷ فروردین ماه در حاشیه برگزاری مراسم جشن تولد هنرمندان متولد ماه فروردین در جمع خبرنگاران درباره نتیجه نهایی طرح تشکیل سازمان نظام هنری توضیح داد: یکی از سیاست‌های آقای روحانی در ابتدای فعالیت‌هایشان توجه جدی به امر متولی‌گری و کاهش تصدی‌گری بود که ما بر این اساس در بخش متولی‌گری، مواردی چون سیاستگذاری، حمایت و نظارت را تعریف کردیم.

وی افزود: کاهش تصدی‌گری بنای دولت یازدهم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و بر این اساس تلاش داریم تمامی امور فرهنگی و هنری به اصناف واگذار شود و در این راه نیز قدم‌هایی برداشته شده که در حوزه نمایشگاه کتاب، صنف ناشران و در بخش‌هایی چون موسیقی، سینما و تئاتر، امور به اصنافی چون خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی واگذار شده و می شود.

صالحی امیری بیان کرد: در حوزه مطبوعات، طرح «تشکیل سازمان نظام رسانه» در کمیسیون فرهنگی دولت مطرح شد و هم‌اکنون آماده ورود به پارلمان است. در حوزه هنر نیز دوست داریم مانند نهادهایی چون سازمان نظام پزشکی، نظام مهندسی و نظام پرستاری، سازمانی تحت عنوان «سازمان نظام هنری» داشته باشیم که به همین منظور طرحی در قالب پیش‌نویس توسط سه خانه سینما، موسیقی و تئاتر نوشته شده که قرار بر این است این طرح در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسیده و بعد وارد سیکل قانونی اجرا شود.

وی تاکید کرد: ما آنچه که در طی سال‌های قبل قول دادیم در بخش‌هایی به نتیجه رسیده‌ است که امیدوارم از این پس نیز بتوانیم به شرایطی که توضیح دادم، برسیم. البته تمام سعی ما بر این است که طرح «تشکیل سازمان رسانه‌ای» قبل از پایان کار دولت، به پارلمان فرستاده شود و ماجرای مربوط به سازمان نظام هنر نیز تا پایان دولت یازدهم در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ماجرای «گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران» نیز گفت: در رابطه با ارسال «گنجینه موزه هنرهای معاصر» به خارج کشور نگرانی‌هایی وجود داشت که قرار بر این شد این ماجرا در کمیسیون حقوقی و سیاسی ـ امنیتی دولت یازدهم بررسی شده و در نهایت با یک کارشناسی قوی‌تر، در دولت مطرح شود. به طور کلی این موضوع در مسیر کارشناسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و کمیسیون سیاسی ـ امنیتی دولت قرار گرفته و به زودی درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

صالحی‌امیری  درباره اقدامات وزارت ارشاد درمورد لغو کنسرت‌ها و تعاملات دولت با نیروی انتظامی توضیح داد: ما در حوزه اجرای صحنه‌ای طی هفته‌های اخیر مشکل چندانی نداشتیم و تقاضای من از اصحاب رسانه این است که به این موضوعات دامن نزنند تا این ماجراها تبدیل به مناقشه نشود.

وی در پایان عنوان کرد: موسیقی جزو نیازهای اصلی جامعه است که باید به شکل درست و قانونمند خود اجرا شود و شما مطمئن باشید اگر در این مورد موضوعی وجود داشته باشد، قطعاً تلاش ما این است که ماجرا از طریق مذاکره حل و فصل شود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.