Deprecated: Creation of dynamic property wfPOMO_FileReader::$is_overloaded is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/streams.php on line 65

Deprecated: Creation of dynamic property wfPOMO_FileReader::$_pos is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/streams.php on line 66

Deprecated: Creation of dynamic property wfPOMO_FileReader::$_f is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/streams.php on line 185

Deprecated: Creation of dynamic property wfMO::$_gettext_select_plural_form is deprecated in /home/hodaprss/domains/hodapress.ir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/waf/pomo/translations.php on line 337
پزشکیان، حسینی، آخوندی و فیروزآبادی برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کردند

نامزد پوششی جهانگیری نیستم:

پزشکیان، حسینی، آخوندی و فیروزآبادی برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کردند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 29046
 | 
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1400 - 09:48
برخی از سیاسیون کشور با حضور در وزارت کشور برای داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کردند.
پزشکیان، حسینی، آخوندی و فیروزآبادی برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کردند

به گزارش  هداپرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود پزشکیان وزیر بهداشت دولت اصلاحات، سید شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و عباس آخوندی وزیر اسبق راه و شهرسازی امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

آن که می‌تواند آفتاب را بیرون بیاورد شمس الدین حسینی است

سیدشمس الدین حسینی رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص کشور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری با توجه به وضعیت کشور برای حضور در انتخابات احساس کردم این شانس را به خودم بدهم تا یک اقتصاد دان در عرصه اجرایی کشور حضور پیدا کند.

وی افزود: من آمده ام به عنوان یک سرباز در جهت حل مشکلات وارد عمل شوم.

حسینی تصریح کرد: اعداد و ارقام تولید ناخالص مالی کاهش پیدا کرده و طی ۱۰ سال گذشته ما هیچ رشد اقتصادی را شاهد نبودیم و این به معنا است که ما وضعیت خوبی نداریم از این اگر وضعیت افزایش قیمت‌ها کنترل نشود ما تورم بالای ۴۰ درصد خواهیم داشت.

مردم باید در فروش نفت سهام دار باشد

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس تاکید کرد:‌ ای کاش فقط مسئله فقط گرانی و افزایش قیمت‌ها باشد، اما شاخص‌های اقتصادی کشور از سال ۱۳۹۰ کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۰ میلیون دلار برای کالا‌های اساسی در نظرگرفته شده است، ولی بهبودی در این حوزه شاهد نبودیم.

وزیر اقتصاد دولت دهم تصریح کرد: من شمس الدین حسینی از خطه شمال هستم و یکی از برنامه‌های من توجه به بخش کشاورزی است و قریب یکصد کتاب دارد و در وزارتخانه‌های مختلفی کار کردم و در حال حاضر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هستیم و مسائل و مشکلات کشور را درک می‌کنم.

حسینی تاکید کرد: یک برنامه در دستور کار ما قرار دارد و آن این است که مردم باید در فروش نفت سهام دار باشد. اگر نظام تامین مالی ما حل شود قفل تورم در کشور حل می‌شود. آنکه می‌تواند آفتاب را بیرون بیاورد شمس یعنی شمس الدین حسینی است.

نامزد پوششی جهانگیری نیستم

مسعود پزشکیان در حاشیه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: آمده ایم و با انبوه مشکلاتی که در کشور وجود دارد خودمان را درگیر کنیم.

وی راه حل برون رفت از مشکلات را اتکا به علم دانش و طبیعتاً نیرو‌ها و انسان‌هایی دانست که با این باور می‌توانند وارد صحنه شوند و مشارکتی همه جانبه در کشور به وجود بیاورند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام امکاناتی که در کشور و حتی خارج از کشور داریم برای معضلات موجود راه حل ارائه دهند تا مشکلات را از بین ببرند بدون دانش، علم و آگاهی هر تصمیمی در این مملکت بگیریم منجر به چیزی خواهد شد که الان با آن مواجهیم.

وی تصریح کرد: باید بدانیم در این مسیر بدون مشارکت و تعامل با مردم امکان برون‌رفت از مشکلات وجود ندارد باید باور کنیم که کشور را همه کسانی که ایرانی هستند می‌توانند اداره کنند و این ایران است که با قومیت‌های مختلف رنگ ها، زبان‌ها و گویش‌های مختلف هستند که کشور را درست کرده‌اند بدون این‌ها و با اتکا به یک جناح و یک دسته امکان اینکه از این وضعیت خارج شویم وجود ندارد.

پزشکیان با تاکید بر اتکا به مردم و با مردم بودن اظهار کرد: فقط اتکا به مردم می‌تواند مشکلات را حل کند و برای این کار چاره‌ای نداریم جز اینکه روند تفرقه و اختلافات موجود در کشور، تنش داخلی و تنش با همسایگان را از بین ببریم. نمی‌شود با دعوا و تنش به فکر توسعه و آینده کشور بود.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: هیچ کشوری در دنیا نتوانست با تنش به جایی برسد. قطعاً باید با تنش زدایی در کشور و خارج از کشور مشکلات را از بین ببریم با دوستان مروت با دشمنان مدارا. با جنگ، درگیری، اختلاف، حذف کردن، پنهان کردن امکان اینکه به جایی برسیم وجود ندارد. در هیچ تاریخ ملتی و جامعه امکان نداشت گروهی به اجبار توانسته باشند مملکتی را اداره کرده باشند.

باید درد مردم را بفهمیم

وی تاکید کرد: باید درد مردم را بفهمیم و نیاز‌های آنان را بدانیم و خود را خدمتگزار مردم بدانیم. با تمام وجود باید بین مردم عشق ورزیدن درد‌های آن را پیگیری کنیم و وقتی مشکل دارند به جای اینکه آن‌ها را بگیریم بزنیم و به زندان کنیم باید آنان را درک کنیم.

پرشکیان افزود: من یک بار نایب رئیس بودم و بانک‌ها موسسات ما پول مردم را گرفته بودند و به جای حل مشکلات در خیابان آن‌ها را می‌زدند ما می‌توانیم این را برعکس کنیم نهایتاً این فساد بی اعتمادی و آن چیزی که در کشور وجود دارد را ایتگونه رفع کنیم. معتقدم اگر سیستم را درست کنیم مشکلات در عرض ۶ ماه تا یکسال حل شده و امکان ندارد به راحتی بتوان پول خورد و دزدی کرد.

نماینده مردم تبریز تاکید کرد: اگر اف‌ای‌تی‌اف داخلی را اصلاح کنیم دیگر رانت‌خواران نمی‌تواند حضور پیدا کنند و پول‌ها گم نمی‌شود و امکان ندارد گاهی ۷۰ هزار میلیارد تومان پول معلوم نیست به کجا رفته باشد پول‌ها را بردند و خوردند و ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است ۱۰ هزار میلیارد ۸۰۰۰ میلیارد و ۷ هزار میلیارد تومان پول غیب می‌شود و افتخار می‌کنیم که خوردند

وی افزود: اگر بتوانیم یارانه‌هایی که حدود ۲ میلیارد تومان است به افرادی که راحت طلب در خانه‌های میلیاردی زندگی می‌کنند پرداخت نکنیم و به کسانی که نان شب ندارند بدهیم که مردم ما در زندگی روزمره مجبور نشوند دست به کار‌هایی بزنند که حتی آوردن اسم آن هم درست نیست است.

باید به زنان  جوان متکی شد

پزشکیان با بیان اینکه با اتکا به دانش علم و نیرو‌های جوانان غیر آزموده نمی‌توانیم از این وضعیت خارج شویم، گفت: نه اینکه افرادی که در مملکت عمری مدیریت کردند و باعث شدند این وضعیت به وجود بیاید دوباره با همان آدم‌ها بخواهیم مملکت را درست کنیم باید به جوانان زنان متکی شد و زنانی که در جامعه ۵۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند را باور کنیم.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: باید باور کنیم که این‌ها می‌توانند باید باور کنیم غیر از ما و غیر از کسانی که در قدرت بودند و باعث چنین وضعیتی شده‌اند هستند افرادی که بتوانیم به آنان اتکا کنیم و با کمک آنان مشکلات را رفع کنیم.

تلاش خواهیم کرد مشکلات مردم را رفع کنیم

وی ادامه داد: اتکا به افرادی که در این مدت نتوانستند اقدام خوبی انجام دهند و نتیجه عمل شان چیزی است که امروز در کشور می‌بینیم، باور غلط است.

پزشکیان اظهار کرد: دست به دست هم خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد مشکلات مردم را رفع کنیم و با اتکا به جوانان و حضور همه قومیت‌ها و جمعیت‌ها و بر اساس عدالت و انصاف کشور را اداره کنیم.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا به نفع جهانگیری کناره گیری می‌کنید و نامزد پوششی هستید، گفت: اگر نیرو‌هایی در صحنه حضور یابند و بیایند و در نهایت نظر مردم مهم است اگر اقبال یک فردی در یک جناح زیادتر باشد از این بابت می‌توان به نفع آن جبهه و فردی که اقبال بیشتری دارد کنار کشید، اما اینکه من نامزد پوششی جهانگیری هستم صحت ندارد.

با قدرت در صحنه خواهیم بود

وی افزود:با قدرت در صحنه خواهیم بود مگر اینکه از اصلاحات به معنای واقعی یعنی وحدت و انسجام کسی اقبال بیشتری در نظرسنجی ملی داشته باشد، کنار خواهم رفت.

پزشکیان درباره برنامه خود در حوزه مسکن گفت: در رابطه با بحث مسکن آنچه فکر می‌کنم می‌توانیم یارانه‌هایی که افراد ثروتمند می‌دهند را کنار بگذاریم به آنانی بدهیم که نان شب را ندارند و این پول را آزاد کنیم قطع یقین می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. تلاش ما بر این خواهد بود که این پول‌ها را آزاد کرده و به نفع اقشار نیازمند استفاده کنیم با این باور و با این اعتقاد زندگی کردم.

اگر زنان خود را باور داشته باشند چیزی از مردان کم ندارند

وی همچنین درباره باور به زنان گفت: وقتی با همسرم آشنا شدم هر دو دانشجوی پزشکی بودیم. همراه و همیار هم شدیم ایشان جراحی خواندند و با هم مسیر را طی کردیم و معتقد بودم همان موقعی که بسیاری می‌گفتند زن‌ها نمی‌توانند، با وجود داشتن چهار فرزند دو نفر در بعد کشوری جزو نفرات برتر شده‌ایم و باور داشتیم اگر با هم و در کنار هم باشیم می‌توانیم به بهترین نحو عمل کرده و در مهم‌ترین مدارج علمی قرار بگیریم و این برای من افتخار بود و تصور می‌کنم اگر زنان خود را باور داشته باشند چیزی از مردان کم ندارند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: این بستر برای شکوفایی آنان و نشان دادن خودشان آماده باشد نباید ساختاری درست کنیم که بستر برای شکوفایی و توانمندی‌های بانوان آماده نباشد. قطعاً این بستر را آماده خواهیم کرد و آن‌ها در بسیاری از جا‌ها می‌توانند بهتر از ما و درست‌تر از ما عمل کنند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.