نقش ویرانگر و بی‌ثبات کننده آمریکا در خاورمیانه ؛

پاسخ ایران به کنفرانس مطبوعاتی اخیر نیکی هیلی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 14943
 | 
تاریخ انتشار: 15 شهریور 1397 - 11:30
نمایندگی ایران اعلام کرده است که آمریکا با سوء استفاده از جایگاه خود به عنوان عضو دائم و همچنین ریاست دوره‌ای شورای امنیت، سعی در تحمیل اراده یک جانبه گرایانه خود بر اعضای این رکن مهم بین المللی دارد و این موضوع اقدام در جهت زورگویی، تهدید و قلدری در روابط بین الملل است.
پاسخ ایران به کنفرانس مطبوعاتی اخیر نیکی هیلی

به گزارش هدا پرس به نقل ازجماران؛ در پی کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه سفیر آمریکا در سازمان ملل و اعلام وی مبنی بر تشکیل جلسه‌ای در ایام مجمع عمومی در شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان، نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی، به این موضوع واکنش نشان داد و آن را تلاش دیگری از سوی آمریکا برای سوء استفاده از جایگاه خود در شورای امنیت و انحراف توجهات از موضوع فلسطین برشمرد.

در این بیانیه اقدام اخیر آمریکا برای سوء استفاده از دستورکار چند دهه‌ای “خاورمیانه” که همواره به موضوع اشغال فلسطین به عنوان ریشه همه بحران های منطقه اختصاص داشته است، نشانه بارزی از سوء استفاده این کشور از این نهاد بین المللی دانسته شده است.

نمایندگی ایران افزوده است که آمریکا با سوء استفاده از جایگاه خود به عنوان عضو دائم و همچنین ریاست دوره‌ای شورای امنیت، سعی در تحمیل اراده یک جانبه گرایانه خود بر اعضای این رکن مهم بین المللی دارد و این موضوع اقدام در جهت زورگویی، تهدید و قلدری در روابط بین الملل است.

در بخش دیگری از بیانیه نمایندگی کشورمان، به خروج آمریکا از سازمان‌ها، موافقت‌نامه‌ها و تعهدات بین المللی اشاره شده و آمده است: مضحک است دولتی که به سیاست‌هایش در خروج از موافقت نامه ها و نهادهای بین المللی شهره شده، و بر همین اساس با زیر سوال بردن اصول چندجانبه گرایی، امنیت معاهدات بین‌المللی را نقض می کند، برای ملت‌های دیگر درباره چگونگی پایبندی به تعهدات بین المللی شان سخنرانی می کند.

در بخش پایانی این بیانیه نیز ضمن رد اتهامات نماینده دائم آمریکا علیه ایران در مورد ثبات در منطقه خاورمیانه آمده است: این ادعاهای ضد ایرانی در حالی صورت می‌گیرد که تجاوز این کشور به عراق، حضور در افغانستان، اشغال غیرقانونی حدود یک سوم خاک سوریه و حمایت بی‌قید و شرط دولت آمریکا از کشتار زنان و کودکان بی گناه در یمن، صرفا نمونه‌هایی از نقش ویرانگر و بی‌ثبات کننده آمریکا در خاورمیانه است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.