علی صوفی:

وظیفه دولت سیزدهم در مقابل احزاب چیست؟

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31110
 | 
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1400 - 10:21
دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات گفت: دولت جدید باید شرایط را برای حضور گسترده احزاب در حوزه های مدیریتی و کسب قدرت فراهم کند.
وظیفه دولت سیزدهم در مقابل احزاب چیست؟

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا، علی صوفی اظهار کرد: احزاب جزو نهادهای مدنی هستند و از ارکان دموکراسی به حساب می آیند.

وی در همین راستا گفت: در ساز و کار دموکراسی علاوه بر دولت و کل حاکمیت،  نهاهای مدنی وجود دارند که وظیفه شان نظارت بر عملکرد نهادهای حکومتی است. بدین معنا که آن ها را نقد می کنند و بدین وسیله سعی کنند قدرت را مهار و اصلاح کنند.

این فعال سیاسی گفت: در قانون احزاب آمده است که احزاب مجموعه‌ای از شخصیت های حقیقی هستند که کنار هم جمع می شوند تا در قدرت مشارکت داشته و قدرت را در دست بگیرند تا با همین قدرت به نقد و اصلاح شرایط و مسائل  بپردازند. پس احزاب زمینه مشارکت و کسب قدرت توسط مردم را فراهم می کنند.

صوفی تاکید کرد: این وظیفه ای است که برای احزاب در قانون در نظر گرفته‌اند؛ حتی اگر احزاب نتوانند قدرت را کسب کنند، بوسیله رسانه ها می توانند وظیفه خود را اعمال کنند.

وی ادامه داد: البته در کشور ما این هماهنگی نه در قانون و نه در حاکمیت ایجاد نشد. احزاب تشکیل می شوند حقشان مشارکت در قدرت هم هست، برای کسب قدرت هم تلاش می کنند، اما ساز و کار لازم برای فعالیت نهایی آن‌ها مهیا نمی شود.

وی در پایان با  باید توجه کنیم که هم جمهوریمان جمهوری و اسلاممان اسلامی باشد، به نظر من دولت جدید در مقابل احزاب وظیفه دارد، دولت سیزدهم باید شرایط را برای حضور گسترده احزاب در حوزه های مدیریتی و کسب قدرت فراهم کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.