پوری حسینی گفت:مردم از 17 اسفند در سامانه سهام عدالت براساس تاریخ تعیین شده رقم سمت راست کدملی تبت نام کنند.

ورود با کدملی برای سهام عدالت در سامانه رسمی سازمان خصوصی سازی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 414
 | 
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1395 - 12:48
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: مردم با کد ملی خود می توانند به سامانه رسمی سازمان خصوصی سازی برای سهام عدالت به مرور ورود پیدا کنند. سامانه سهام عدالت راه اندازی شد که بر اساس آن مشمولان به ترتیب رقم سمت راست شماره ملی خود از امروز می توانند صورتحساب دریافت کنند.

به گزارش هدا پرس،صدور صورتحساب برای دارندگان سهام عدالت از امروز در سامانه خصوصی سازی آغاز می شود.
پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گویی ویژه خبری شبکه دو گفت: وعده ای از حدود ۱۰ سال قبل به مردم داده شده بود و قرار بود از ۶۰ شرکت سرمایه پذیر، سهامی در اختیار مشمولین سهام عدالت قرار داده شود و همچنین قرار بود از محل سود همان سهام ارزش آن سهام وصول و به خزانه واریز شود.

وی اظهار داشت: همچنین قرار بود در پایان ده سال، اگر از محل سود ارزش سود تعبیه شد همه سهام، به اندازه ای که از محل سود وصول می شود ، به مشمولان تعلق گیرد مگر اینکه کسی بخواهد الباقی را خود نقدا بپردازد تا همه سود برای او آزاد شود.

رییس سازمان خصوصی سازی افزود:بر این اساس برای ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزارو ۱۹۳ نفر از دارندگان سهام عدالت ، صورتحساب صادر خواهد شد تا مشمولان از وضعیت سهام و سودهای خود مطلع شوند.

در ادامه بحث پورابراهيمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:نزدیک به ۲۰ درصد جمعیتی که آقای پوری حسینی به آن اشاره کردند در سال ۸۵ دارنده سهام شدند و مابقی نیز در قالب سیاست های اصل ۴۴، یکی دو سال قبل به این مجموعه اضافه شدند لذا از نظر ما آن هایی که در سال ۸۵ دارنده سهام شدند و قانون ده ساله برای آن ها تمام شده باید وضعیت شان را تعیین تکلیف کرد و مابقی که ده سالشان تکمیل نشده نمی توانند سهمی دریافت کنند.
پوری حسینی  در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص زمانن توزیع سود سهام بین مشمولین و مبلغ سود نیز بیان داشت: هرچند مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ اجازه پرداخت سود را داده است اما با توجه به اینکه مجامع شرکت های مشمول سهام عدالت، تیرماه سال آینده برگزار می شود، طبق قانون تجارت، شرکت ها ۸ ماه برای توزیع سود فرصت دارند، توزیع سود بین مشمولین از تیر تا اسفند ماه سال ۹۶ خواهد بود .
وی با اشاره به اینکه، مردم طی 10 روز به مرور می توانند بهه سامانه مراجعه کنند اظهار داشت: 2 میلیون نفر از49 میلیون دارنده سهام ، دار فانی را وداع کردند لذا، وراث در اطلاعیه بعدی می توانند اقدام کنند.
رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد : مردم از فردا می توانندد به سامانه سازمان خصوصی سازی برای سهام عدالت مراجعه کنند لذا از 17 اسفند ماه کسانی که کد ملی آنها به عدد 7 ختم می شود می توانند به سامانه دسترسی داشته باشند و هر روز متعلق به یک عدد است.

پوری حسینی با بیان اینکه،تلفن مرکز پاسخگویی به سوالات در باره سهام عدالت 83338 است گفت: این مرکز با 90 خط به صورت 24 ساعته فعال است و سوالاتی به صورت اتوماتیک در سیستم ثبت شده که مردم می توانند به پاسخ مورد نظر دست یابند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.