ایران در ایجاد و تقویت دوگانگی در فلسطین شریک است

واکنش مقام فلسطینی به اظهارات مشاور ظریف: ایران در مسائل داخلی ما دخالت نکند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1642
 | 
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1396 - 11:04
سخنگوی محمود عباس مدعی شد: ایران که در ایجاد و تقویت دوگانگی در فلسطین شریک است حق سخن گفتن درباره فلسطین و ملت آن را ندارد.
واکنش مقام فلسطینی به اظهارات مشاور ظریف: ایران در مسائل داخلی ما دخالت نکند
به گزارش  هدا پرس به نقل از عصرایران، “نبیل ابوردینة” سخنگوی رسمی دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان ) در بیانیه ای به اظهارات شیخ الاسلام واکنش تندی نشان داد.

وی سخنان شیخ الاسلام را توهین به “محمود عباس” رئیس دولت فلسطین (تشکیلات خودگردان) و مجاهدت‌های ملت فلسطین دانست و آنها را غیر قابل قبول و به دور از احساس مسئولیت قلمداد کرد.

سخنگوی محمود عباس مدعی شد: ایران که در ایجاد و تقویت دوگانگی در فلسطین شریک است حق سخن گفتن درباره فلسطین و ملت آن را ندارد.

ابوردینه مدعی شد که این سیاست ایران ادامه دوگانگی در فلسطین را تقویت می‌کند و در نتیجه رنج منطقه غزه را افزایش داده است.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: کسی که کشورش توافق “فرمانبرداری هسته‌ای” را امضا کرده است حق ندارد در مسائل داخلی فلسطین دخالت کند و به رئیس کشور فلسطین و رئیس جنبش فتح که دهها سال با همه دشمنان ملت فلسطین و امت عرب مبارزه کرده و از ارزش‌های فلسطین محافظت کرده است، توهین کند.

منظور ابوردینه از توافق فرمانبرداری هسته‌ای توافق هسته‌ای ایران و 6 کشور قدرتمند جهان (برجام) است.

وی در ادامه خواستار توقف آنچه دخالت‌های ایران در مسائل داخلی فلسطینیان توصیف کرد، شد.

ابوردینه از سیاست‌های ایران در منطقه نیز انتقاد کرد و مدعی شد: ایران که در تقویت جنگ‌های داخلی در جهان عرب شریک است حق ندارد اظهاراتی که جز به اسرائیل و دشمنان امت عرب خدمت نمی‌کند بر زبان آورد.

وی افزود: ما از تهران می‌خواهیم که اجازه چنین اظهارات توهین‌آمیز نسبت به ملت فلسطین و مبارزات آن در راه آزادسازی قدس و مقدسات را ندهد.

سخنگوی دولت فلسطین و عضو جنبش فتح به ریاست محمود عباس (ابومازن) ادعا کرد: تهران به جای اینکه موضع فلسطین در مبارزه برای استقلال را تقویت کند در راستای تضعیف امکان مقابله فلسطین با چالش‌های بزرگی که آینده ملت فلسطین، قدس و مقدسات را تهدید می‌کنند، تلاش می‌کند.

علاوه بر سخنگوی دولت فلسطین، جنبش فتح فلسطین هم در بیانیه ای سخنان مشاور ظریف درباره محمود عباس به شدت انتقاد کرد.
فتح افزود: موضع ایران در تقویت مبارزه با خطرات علیه فلسطین به ویژه اقدامات برای یهودی سازی قدس نقشی ایفا نمی کند.
سخنان شیخ الاسلام مشاور وزیر خارجه ایران
 حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر خارجه ایران گفته بود: عباس به دستور آمریکا و اسرائیل علیه غزه جنایت می کند.
مشاور وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با یک سایت خارجی گفته بود که اقدامات تشکیلات خودگردان فلسطین و محمود عباس رئیس آن علیه نوار غزه جنایتی است که به دستور آمریکا و رژیم صهیونیستی و برای به زانو درآوردن آن صورت می گیرد.
به نوشته مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حسین شیخ الاسلام روز یکشنبه در گفتگو با پایگاه خبری “الرساله نت” گفت که تشکیلات خودگردان جنگ نیابتی علیه نوار غزه به راه انداخته است و این اقدامات آن به هیچ وجه قابل توجیه و پذیرفتنی نیست.
شیخ الاسلام ضمن درخواست از عباس برای توقف مشارکت در این جنایت، تصریح کرد که تشکیلات خودگردان پروژه سیاسی خود را به وجود رژیم صهیونیستی گره زده است و این مساله باعث شده است که مانند شمشیری بالای سر فرزندان ملت فلسطین باشد.
برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.