حسینی:

واکنش فعال اقتصادی به اظهارات اشتباه نامزدهای انتخاباتی در مناظره

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 29808
 | 
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1400 - 10:28
یک فعال اقتصادی با اشاره به اظهارات اشتباه نامزدهای انتخاباتی در مناظره در ارائه آمار و ارقام، در این باره توضیحاتی ارائه کرد و گفت : اطلاعات وآماری که پانزدهم خرداد در مناظره توسط اقایان قاضی زاده هاشمی، زاکانی و رئیسی بیان شد غلط بود ولی مجری تلویزیون ساده از کنار آن گذشت .
واکنش فعال اقتصادی به اظهارات اشتباه نامزدهای انتخاباتی در مناظره

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا، سید حمید حسینی فعال اقتصادی در واکنش به برخی اظهارنظرها در مناظرات در رشته توییت هایی نوشت: اطلاعات وآمار غلطی که دیشب در مناظره توسط اقایان قاضی زاده هاشمی، زاکانی و رئیسی بیان شد ولی مجری تلویزیون ساده از کنار آن گذشت را در سه توئیت #بعدی تقدیم می کنم.

آقای قاضی زاده هاشمی که انصافا مستقل واخلاق مدار بود، مدعی شد که نقدینگی بعد از انقلاب ۷۰ هزار برابر شده است، در حالیکه در ۴۰ سال گذشته ارز ۳۰۰۰برابر و نقدینگی ۶۰۰۰ برابر شده است.

نقدینگی در سال ۶۰ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان ونرخ ارز حدود ۷ تومان بوده است.

آقای زاکانی ادعا کرد که دولت از محل بورس ۳۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه خود را تامین کرده است.

این آمار غلط است و دولت این مبلغ را از ملت و بانک ها استقراض کرده وسود پرداخت می کند.

درامد دولت از فروش سهامش در بانک، بیمه و واحدهای پالایشی کمتر از ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

جناب اقای رییسی نیز اعلام فرمودند که مالیات بنگاه های تولیدی را از ۲۵ درصد به ده درصد کاهش می دهند، اکنون طبق مصوبه مجلس مالیات ۲۰ درصد می باشد.

در رابطه با واگذاری ها نیز تنها دولت را مقصر دانستند. در شورای عالی واگذاری نمایندگان سایر قوا حضور دارند و باید پاسخگو باشند.

آقای زاکانی در مناظره ادعا کرد که دولت از بورس ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی کرده (یعنی سهام فروخته) واز این طریق سهامداران خرد را بر علیه دولت تحریک نمود، در حالیکه فروش سهام دولت فقط ۳۸ هزار میلیارد تومان بوده و دولت از بازار سرمایه استقراض کرده و ربطی به بورس نداشته است

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.