نمایندگان در مصوبه‌ای مقرر کردند واردات و صادرات کالاها و خدمات از لحاظ مالیات و عوارض مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

واردات و صادرات کالاها و خدمات مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌شود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21717
 | 
تاریخ انتشار: 07 مهر 1398 - 18:43
نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعد از ظهر امروز یکشنبه و در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده ماده ۲ این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس آن عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران و واردات و صادرات آنها از لحاظ مالیات و عوارض، مشمول مقررات این قانون است.
واردات و صادرات کالاها و خدمات مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌شود

به گزارش هدا پرس ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعد از ظهر امروز یکشنبه و در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده ماده ۲ این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس آن عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران و واردات و صادرات آنها از لحاظ مالیات و عوارض، مشمول مقررات این قانون است.

طبق تبصره ۱ این ماده کالاها و خدمات مشمول موضوع این قانون که توسط مودیان حقیقی خریداری، تحویل یا تولید می‌شود در صورتیکه برای مصارف شخصی برداشته شود عرضه کالا به خود محسوب و مشمول مالیات و عوارض خواهد شد. در صورتیکه عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات و عوارض نخواهد شد.

طبق تبصره ۲ این ماده معاوضه کالاها و خدمات در این قانون، عرضه کالا و ارائه خدمت از طرف هر یک از متعاملین محسوب و مشمول مقررات این قانون است.

طبق ماده ۳ این لایحه که به تصویب مجلس رسید تاریخ تعلق مالیات و عوارض، تاریخ صدور صورتحساب است.

طبق تبصره این ماده قبوض آب، برق، گاز و مخابرات، بیمه نامه‌های صادره توسط شرکت‌های بیمه یا شعب و نمایندگی‌های آنها و سایر مواردی که به تشخیص سازمان، سند فروش کالا یا خدمت محسوب می‌شوند، در حکم صورتحساب هستند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.