جهانگیری:عفو و صبر باید به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود

هیچ کس از سوء تفاهم و سوء رفتار سود نمی برد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 665
 | 
تاریخ انتشار: 24 اسفند 1395 - 22:13
به گزارش خبرنگار هدا پرس; جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نخستین همایش ملی صبر گفت:سرمایه های اجتماعی باعث توسعه کشور می شوند و برای جلوگیری از مشکلات اجتماعی، نیازمند تحقق بخشایش و رضایت در جامعه هستیم
هیچ کس از سوء تفاهم و سوء رفتار سود نمی برد

جهانگيری گفت:در جامعه بدبين و بدگمان كه صبر و گذشت وجود نداشته باشد، اين جامعه توان حل مشكلات را پيدا نمي كند و توان آن به فرسايش مي رود.

وی افزود:اگر مولفه هاي صلح، بخشايش و رضايت در جامعه تحقق يابد، مي تواند از بسياري از مشكلات اجتماعي جلوگيري كند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد:نه حكومت، نه جامعه و نه هيچ جريان سياسي، اجتماعي و فرهنگي از سوء تفاهم و سوء رفتار سود نمي برد.

وی اظهار داشت:پيش نياز هر برنامه دقيق و تحول اقتصادي وجود فرهنگ مدارا و صبر است چرا كه در غير اينصورت اجراي برنامه هاي توسعه اي دشوار و حتي ناممكن مي شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد:افزايش سرمايه هاي اجتماعي مي تواند تاثير تعيين كننده اي در توسعه كشور داشته باشد و اين نتيجه اي است كه پژوهشگران داخلي و بين المللي بر آن تاكيد دارند.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه گفت:اگر انگيزه ها و مكارم اخلاقي در جامعه تبديل به گفتمان شود مي تواند از زوال سرمايه هاي اجتماعي پيشگيري كند.

وی در پایان گفت:اقتصاد مقاومتي ايجاد فرصت هاي بهتر و گشايش هاي جديد با تكيه بر ظرفيت هاي دروني جامعه است تا زمينه توسعه بهتر و بهبود زندگي و رفاه مردم را مهيا سازد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.