صالحی امیری: تئاتر نشان داده که در حال نزدیک شدن بیشتر به فرهنگ ملی ایرانی است

هنرمند تئاتر نباید دل مشغولی دیگری غیر از حرفه خود داشته باشد

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 957
 | 
تاریخ انتشار: 06 فروردین 1396 - 22:17
به گزارش خبرنگار هدا پرس;صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با استاد علی نصیریان گفت:با توجه به افزایش آمار مخاطبان تئاتر در سه چهارسال اخیر این آمار نشان می دهد که ظرفیت تئاتر چندین برابر شده است و اهمیت دارد که با توجه به مقوله اقتصاد تئاتر، فضای تخصصی تئاتر به سمتی هدایت شود که هنرمندان این عرصه دل مشغولی دیگری به جز حرفه خود نداشته باشند
هنرمند تئاتر نباید دل مشغولی دیگری غیر از حرفه خود داشته باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:ظرفیت تئاتر طی چند سال اخیر چند برابر شده لذا اقتصاد و تخصص تئاتر باید به سمتی برود که هنرمند دل مشغولی دیگری غیر از حرفه خود نداشته باشد.

وی افزود: در همه هنرها نوعی از بازگشت به ریشه های ملی و سنتی دیده می شود. تئاتر نیز نشان داده که در حال نزدیک شدن بیشتر به فرهنگ ملی ایرانی است. این یک بازگشت نانوشته در حوزه هنر است. تئاتر باید یک مسیر بازگشت به خویشتن پیدا کند.

صالحی امیری تصریح کرد: با توجه به افزایش آمار مخاطبان تئاتر در سه چهارسال اخیر این آمار نشان می دهد که ظرفیت تئاتر چندین برابر شده است و اهمیت دارد که با توجه به مقوله اقتصاد تئاتر، فضای تخصصی تئاتر به سمتی هدایت شود که هنرمندان این عرصه دل مشغولی دیگری به جز حرفه خود نداشته باشند.

وی ادامه داد: هنرمندان این رشته باید از این که تئاتری هستند به خود ببالند و این مهم یک احساس خوب در آن ها به وجود آورد.

وزیر فرهنگ اظهار داشت: باید به تئاتر در استان های مختلف کشور و تبادل اجرا بین استان ها توجه جدی شود

وی در پایان گفت: امروزه با گسترش سیستم های ارتباطی و محتوای آموزشی در فضای مجازی و سایت ها، منابع دانش در اختیار تمامی افراد قرار گرفته و دیگر فاصله با مرکز مانعی برای کیفیت آثار هنری و شکوفایی هنرمند نیست.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.