سید صابر میرعطایی

همبستگی سیاسی در خانه احزاب الگویی برای اداره کشور است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20989
 | 
تاریخ انتشار: 02 شهریور 1398 - 09:37
بازرس خانه احزاب ایران گفت: سه جریان سیاسی کشور، با رویکرهای مختلف اما هدف مشترک، در خانه احزاب فعالیت دارند و خانه احزاب الگوی مناسب برای اداره کشور است.
همبستگی سیاسی در خانه احزاب الگویی برای اداره کشور است

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا، سید صابر میرعطایی در دومین مجمع عمومی خانه احزاب استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: در خانه احزاب سه جریان اصول‌گرا، اصلاح طلب و مستقل با رویکردها و گرایش‌های مختلف سیاسی به دنبال حفظ نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی، هستند و امیدواریم در انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی این رویکرد عملیاتی شود.

میرعطایی افزود: اکنون به حزب ها یارانه تخصیص نمی یابد و رفع این مشکل نیازمند توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: تخصیص یارانه برای بخش‌های مختلف درنظرگرفته شده، اما در بخش احزاب، شخصیت‌ها معتقدند احزاب نیازمند بودجه نیستند.

وی با بیان اینکه توجه ویژه دولت تدبیر و امید و استانداران به احزاب و شکل‌دهی خانه احزاب قابل تقدیر است، ابراز داشت: در استان‌ها همدلی و همکاری واقعی با احزاب وجود دارد.

میرعطایی خاطرنشان کرد: خانه احزاب یک نوع تشکیلات صنفی و آموزش لازمه احزاب در دوره فعلی است و باید این مهم عملیاتی شود.

وی یادآور شد: اکنون در جامعه احزاب جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا نکرده اند و افراد جرات اعلام حزبی بودن خود را ندارند و این رویکرد ریشه در حزب گریزی قبل از انقلاب اسلامی دارد.

بازرس خانه احزاب ایران تصریح کرد: اعضای خانه احزاب سه سال پیاپی درخواست ملاقات با سران قوا دادند، اما هنوز این ملاقات محقق نشد و این در حالی است که صنوف مختلف به ملاقات پذیرفته می شوند.

احزاب مهمترین سد رانت‌ها و فساد هستند

دبیرکل حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی نیز در این نشست گفت: احزاب به عنوان نورافکن جامعه، چشم بینای مردم نیازمند حمایت و توجه مسئولان و دولتمردان است.

علیرضا متانی افزود: احزاب به دلیل نوع کارکردشان از رانت‌ها و فساد جلوگیری می کنند.

وی با بیان اینکه نگاه دولت به احزاب تقویت شود و برگزاری نشست‌ها در سال افزایش یابد، ادامه داد: احزاب دولت ساز هستند و این دیدگاه باید تقویت شود تا جامعه به نقش احزاب پی ببرد.

وی با اشاره به حضور بانوان ورزشکار در مسابقات مختلف با حجاب اسلامی، یادآور شد: بانوان کشور با حفظ اخلاق اسلامی بهترین رویکرد را در عرصه ورزش به جهان نشان دادند و تبلیغات منفی دشمنان را در این مساله خنثی کردند.

دومین مجمع عمومی خانه احزاب استان سمنان به منظور برگزاری انتخابات خانه احزاب و با حضور میرعطایی بازرس خانه احزاب ایران، متانی دبیرکل حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی کشور و کامران زارعیان عضو حزب همبستگی دانش‌آموختگاران ایران برگزار شد.

۳۱ حزب با ۵۱ دفتر فرعی در استان مشغول به فعالیت هستند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.