۲۴ میلیون نفر در اردیبهشت ۹۶ اعلام کردند که خواهان تداوم برجام و سیاست‌ خارجی روحانی هستند

نگران شعر یک مداح نباشید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2730
 | 
تاریخ انتشار: 07 تیر 1396 - 11:39
حدود ۴۰ روز پیش مردم ایران برخلاف تمام دلواپسی‌ها و ضدتبلیغ‌ها عیله برجام، خواهان تداوم برجام و سیاست‌های خارجی روحانی شدند.
نگران شعر یک مداح نباشید
 به گزارش هدا پرس به نقل از عصر ایران؛ مداحی حاشیه ساز یک مداح در مراسم نماز عید فطر تهران تبدیل به مهم‌ترین خبر روزهای تعطیل کشور شد. مداحی که تا توانست در روز عید به برجام بد گفت و به روحانی و دیپلماسی‌اش تاخت. انتقادهای این آقای مداح که تحصیلکرده دانشگاه نیز هست و به ادبیات عرب تسلط خوبی دارد واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

برخی بر این باور بودند که مداح نباید در نماز عید فطر از برجام انتقاد می‌کرد و فضای عید را سیاسی می‌کرد. به نظر می‌رسد این انتقاد، انتقاد درست و بجایی است. مداحان کشور نباید حضور اعتقادی مردم در مراسم مختلف را آلوده به سیاسی بازی و سیاست زدگی کنند. مداحان حزبی باعث می‌شوند مردم از مراسم‌های مذهبی فاصله بگیرند و ترجیح بدهند در خانه بمانند تا در مراسم سیاست زده مذهبی شرکت کنند.

عده‌ای دیگر بر این باور هستند که شعرهای این مداح علیه برجام بر مردم تاثیر می‌گذارد و نگاه آن‌ها را نسبت به برجام منفی می‌کند. در مورد نظر این افراد باید بگوییم که مردم در مورد برجام نظر خود را اعلام کرده‌اند.

حدود ۴۰ روز پیش مردم ایران برخلاف تمام دلواپسی‌ها و تبلیغ‌ها علیه برجام، به روحانی و تصمیمات او اعتماد کردند. ۲۴ میلیون نفر در اردیبهشت ۹۶ اعلام کردند که خواهان تداوم برجام و سیاست‌ خارجی روحانی هستند.

حدود ۴ سال دلواپسان، روز و شب علیه مذاکرات هسته‌ای، توافق هسته‌ای و سیاست‌های خارجی و داخلی روحانی گفتند و نوشتند. بی‌رحمانه‌ترین انتقاد‌ها از سوی این افراد نثار دولت روحانی شد اما در روز انتخاب در حالی که این افراد بر این باور بودند که توانسته‌اند روحانی را تبدیل به اولین رییس جمهور تک دوره‌ای ایران کنند؛ مردم با رای خود اعلام کردند به روحانی و ظریف اعتماد دارند.

بیش از آنکه به حرف‌های یک مداح در مراسم نماز عید فطر توجه کنیم باید به رای ۲۴ میلیونی مردم توجه کنیم و آن را تحلیل کنیم.

۲۴ میلیون نفر نظر خود را در مورد برجام اعلام کرده‌اند. پس فعلا جای نگرانی نیست که نظرات این رای دهندگان به روحانی با یک شعر تغییر کند. تنها مسئله‌ای که می‌تواند نظر این حامیان روحانی را تغییر دهد عملکرد دولت دوازدهم است.

روحانی باید تلاش کند در دولت دوازدهم تمام وعده‌هایی را که داده است عملی کند و اجازه ندهد امید ایجاد شده در مردم به یاس و ناامیدی تبدیل شود.

نباید در شعر این مداح ماند و به حاشیه‌های ایجاد شده دامن زد. روحانی و تیمش باید هرچه زود‌تر از این مقطع پرحاشیه عبور کند و با تشکیل یک دولت قوی برنامه‌های مدنظر خود را اجرا و مسیر را برای پیشرفت ایران مهیا کند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.