سیف:رشد بنگاههای صنعتی 3 ماه سوم 14/4 درصد است

نقد منصفانه باعت ارتقای بانکی می شود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 514
 | 
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1395 - 23:10
به گزارش خبرنگار هدا پرس;میزان تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط،16 هزار میلیارد تومان برای بیش از 22 هزار و 500 واحد است
نقد منصفانه باعت ارتقای بانکی می شود

 

رییس کل بانک مرکزی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره تخصصی رسانه ای نقد صنعت بانکداری، نقد منصفانه را دلیلی برای ارتقای بانکداری کشور دانست و گفت: در فضای امروز باید با نقادی درست، نظام بانکی را به سمت اصلاح هدایت کرد.

سیف افزود:شاید پیش نیاز تحقق این هدف، جهت گیری به سمت تعدیل توقعات از نظام بانکی است. نظام بانکی همواره با انواع توقعات مواجه است منتها وقتی این توقعات را تحلیل کنیم می بینیم برخی از آنها به جاست اما برخی دیگر، توقعاتی نیستند که نظام بانکی بتواند آنها را پاسخ دهد.

رئیس بانک مروزی تصریح کرد:نقد، زمانی می تواند تاثیر درستی داشته باشد که منصفانه باشد و با اهداف و اغراض دیگری مخلوط نشود. اگر نقد از منظر سیاسی نشات گرفته باشد، اعتقاد مخاطب را ضعیف می کند و اثربخشی خود را از دست می دهد. نقد منصفانه نیز زمانی صورت می گیرد که نقدکننده، اشراف کاملی بر پدیده و نهاد مورد نقد خود داشته باشد.

وی در پایان گفت:در حال حاضر میزان تسهیلات اعطایی به بنگاه های کوچک و متوسط، بیش از میزان هدف گذاری شده 16 هزار میلیارد تومانی بوده و تاکنون 16 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی در اختیار بیش از 22 هزار و 500 واحد کوچک و متوسط قرار گرفته است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.