واعظی:835 میلیارد ریال پروژه ارتباطی در کردستان به بهره برداری رسید

نصب سامانه نظارت پست بانک در نوروز

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 924
 | 
تاریخ انتشار: 05 فروردین 1396 - 19:57
به گزارش خبرنگار هداپرس; محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان کردستان گفت:661 روستای استان کردستان از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار شدند
نصب سامانه نظارت پست بانک در نوروز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:سامانه و نرم افزار جدید نظارتی پست بانک در نوروز امسال راه اندازی می شود و قرار نیست برای نظارت بیشتر شعبه های روستاها بسته شود.

وی افزود: با نصب سامانه جدید نظارت الکترونیکی، نظارت بر شعبه های پست بانک بویژه در روستاها سخت تر می شود.در گذشته دامنه فعالیت پست بانک به 10 هزار روستا گسترش پیدا کرد و این گستره باعث شد نظارت بر آن کم شود. با نصب این سیستم نظارت افزایش پیدا می کند تا اگر یک روستایی پولی را به حسابی واریز یا برداشت می کند، از این موضوع مطلع شود.

واعظی تصریح کرد: اگر از سوی کارگزاران خطایی صورت می گیرد، مردم نباید ضرر کنند و اگر مردم پول خود را در پست بانک گذاشته اند، باید تکلیف خود را به عنوان متولی امر مشخص کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت:پروژه های ارتباطی استان کردستان با اعتبار 835 میلیارد ریال افتتاح و 339 روستای استان از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند، 6 شهر هم صاحب فناوری موبایل نسل سوم و 6 شهر نیز صاحب فناوری موبایل نسل چهارم شدند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید هیچکدام از روستاهای استان کردستان از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار نبودند که امروز 661 روستا از این امکان برخوردار هستند.

واعظی تاکید کرد: دولت به استان کردستان نگاه ویژه ای داشته است و در این مدت 352 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه IT در استان انجام شده و در این دولت پنهای باند اینترنت استان، هشت برابر و تعداد مشترکین اینترنت استان نیز هفت برابر شده است.

وی در پایان گفت: تنها 20 روستا تلفن ثابت ندارند که در برنامه انجام قرار دارد. 21 کیلومتر فیبر نوری میان شهرهای مختلف استان ایجاد شده است و مسیر پشتیبانی اینترنت استان به سه مسیر افزایش پیدا کرده است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.