حسینیان:

ناامنی در خلیج فارس بهانه تراشی است.

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 19506
 | 
تاریخ انتشار: 10 تیر 1398 - 09:56
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: مزدوران منطقه ای آمریکا با باز کردن پای سایر کشورها در خلیج فارس به بهانه ناامنی، می خواهند امنیت این آبراهه بین المللی را در آینده به دست بگیرند.
ناامنی در خلیج فارس بهانه تراشی است.

به گزارش هداپرس «روح الله حسینیان» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی مواضع سیاسی ایران مقابل زیاده خواهی آمریکا را مشخص کرده اند. تجربه نشان می دهد که آمریکایی ها نه قابل اعتماد و نه پایبند به تعهدات خود هستند.

وی افزود: آنها برای انجام مذاکره با ایران پیام می فرستند و از طرف دیگر پیمانی که به امضای روسای کشورهای اروپایی (برجام) امضا شده است را زیر پا می گذارند.
وی کارنامه و سابقه تاریخی آمریکا را مملو از خیانت دانست و خاطرنشان کرد: چه تضمینی وجود دارد که اگر باردیگر با آمریکا توافقی امضا شود همین رفتار را انجام ندهد؟ قطعاً همین کار را انجام می دهد همانطور که با خروج از پیمان آب و هوایی با دنیا این گونه رفتار کرد.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره حمله به نفتکش ها و اتهام زنی بی اساس به ایران گفت: مشخص است که این اقدام کار خودشان است. با ناامن کردن خلیج فارس و بهانه تراشی می خواهند پای سایر کشورها را به خلیج فارس باز کنند.

حسینیان تصریح کرد: مزدوران منطقه ای با چراغ سبز آمریکا و با ناامن جلوه دادن خلیج فارس، می خواهند امنیت این آبراهه بین المللی را برای آینده خودشان به دست بگیرند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.