حاجی‌زاده:

می‌توانستیم هواپیمای P-۸ آمریکایی با ۳۵ سرنشین را همراه با پهپاد جاسوسی سرنگون کنیم.

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 19166
 | 
تاریخ انتشار: 01 تیر 1398 - 10:17
فرمانده هوافضای سپاه گفت: همان لحظه‌ای که پهپاد جاسوسی رهگیری شد، هواپیمای جاسوسی دیگری با نام P-۸ نیز در نزدیکی آن در حال پرواز بود که حدود ٣٥ سرنشین داشت و می‌توانستیم آن را سرنگون کنیم، اما این کار را نکردیم.
می‌توانستیم هواپیمای P-۸ آمریکایی با ۳۵ سرنشین را همراه با پهپاد جاسوسی سرنگون کنیم.

به گزارش هداپرس به نقل از ایلنا، سردار سرتیپ امیر علی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه نمایش قطعات پهپاد ساقط شده آمریکایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همراه با پهپاد آمریکایی یک هواپیمای p۸ آمریکایی نیز بود که این هواپیما ۳۵ نفر سرنشین داشت.

وی افزود: این هواپیما نیز به مرزهای هوایی ما تعرض کرده بود و ما می‌توانستیم آن را مورد هدف قرار بدهیم، اما این کار را نکردیم؛ چراکه هدف ما از سرنگونی پهپاد آمریکایی اخطار به نیروهای تروریست آمریکایی بود.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد : پهپاد جاسوسی رژیم تروریستی آمریکا در اولین ساعات پنج شنبه به پرواز درآمد و بدون توجه به به اخطارهای پدافند هوایی ارتش و با زیرپا گذاشتن اصول و مقررات پرواز به سمت مرزهای ما آمد.

وی اضافه کرد: این پهپاد از الظفره امارات نزدیکی ابوظبی بلند شده است و با پنهان کاری و عبور از تنگه هرمز به مسیر خود ادامه داد.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: سوال ما این است که اگر ما این اقدامات را در سواحل واشنگتن انجام می‌دادیم آنها چه واکنشی نشان می‌دادند؟ اجازه می‌دادند حریمشان را نقض کنیم؟

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: قرارگاه پدافند هوایی ارتش ۱۰ دقیقه قبل از شلیک یعنی ۳/۵۵ دقیقه بامداد دوبار اخطار می‌دهد و با توجه به اینکه وارد فضای کشور شد توسط یگان مستقر که متعلق به پدافند هوافضای سپاه بود مورد اصابت قرار می‌گیرد و در مجموع ۴ بار در ساعت‌های ۲/۰۵ بامداد ۲ بار و ۳/۵۵ دقیقه ۲ بار دیگر اخطار دادیم که عین ۴ بار هم توجهی نشد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان افزود: آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین و گرانترین ابزار جاسوسی خود را از دست داده است، آمریکا هم هیچگاه اجازه نخواهد داد هواپیمایی جاسوسی پشت مرزهایش پروازی داشته باشد. این زیاده‌خواهی آنهاست که در هرحالی مدعی هستند ،‌ همراه پهپاد بدون سرنشین ؛ یک هواپیمای جاسوسی با ۳۵ خدمه نیز در منطقه حضور داشت، ما چرا به آنها شلیک نکردیم؟ آنها با اخطار ما منطقه را ترک کردند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.