با ادغام این دو وزارتخانه، بخش مسکن به حاشیه رفته است

موافقان و مخالفان تفکیک وزارت راه و شهرسازی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2547
 | 
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1396 - 15:45
در حالی لایحه تفکیک سه وزارتخانه روی میز مجلس قرار گرفته که در میان این وزارتخانه‌ها تفکیک وزارت راه و شهرسازی جدی تر به نظر می‌رسد و اخیرا کمیسیون عمران مجلس با آن موافقت کرده است.
موافقان و مخالفان تفکیک وزارت راه و شهرسازی
به گزارش هدا پرس به نقل از پارسینه؛ در حالی لایحه تفکیک سه وزارتخانه روی میز مجلس قرار گرفته که در میان این وزارتخانه‌ها تفکیک وزارت راه و شهرسازی جدی تر به نظر می‌رسد و اخیر کمیسیون عمران مجلس با آن موافقت کرده است.
اما تفکیک وزارت راه و شهرسازی چندان باب میل وزیر مربوطه نیست. عباس آخوندی وزیر کنونی راه و شهرسازی همواره با این تفکیک مخالف بوده و ادغام صورت گرفته دو وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی را مثبت می‌داند.
اخیرا نیز مشاور وزیر، غلامرضا سلامی گفته است: به ظاهر دولت استدلالی برای تفکیک وزارتخانه‌ها ندارد؛ چراکه دولت که کار کارشناسی جامع و دقیقی انجام نداده است. اگر هم انجام شده است، من در جریان آن نیستم. این مسئله خیلی فی‌البداهه و سریع عنوان شد؛ مانند آنچه قبلا رخ می‌داد و می‌توان گفت که وزارتخانه اصلا در جریان آن نبود.
سلامی در انتقاد به تفکیک وزارت راه و شهرسازی می‌گوید: حداقل چهار سال وقت و انرژی وزارت راه و شهرسازی معطوف به مسئله ادغام شده است. این موضوع نه‌تنها برای افراد وزارتخانه، بلکه برام مردم هزینه داشته است. اگر اکنون بخواهیم وضعیت را به شرایط سابق باز گردانیم، یک بازگشت به عقب است و هزینه دوباره و جدیدی را به دولت و به ‌تبع آن به مردم تحمیل می‌کند.
از سوی دیگر، چندی پیش مجلس با طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی موافقت کرد. شادمهر کاظم‌زاده دبیر کمیسیون عمران درباره تفکیک وزارت راه و شهرسازی به دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی گفت:‌ اکثریت اعضای کمیسیون عمران موافق تفکیک این وزارتخانه هستند. رایزنی‌ها و مطالعات بر روی تفکیک راه از شهرسازی را شروع کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌شود اکثریت اعضا با تفکیک موافق هستند.
او می‌گوید: واقعیت این است که با ادغام این دو وزارتخانه، بخش مسکن به حاشیه رفته است و حوزه راه‌های روستایی هم تحت الشعاع این ادغام قرار گرفته است.
به اعتقاد نمایندگان مجلس در حال حاضر در وزارت راه و شهرسازی، بخش مهم راه روستایی متولی ندارد و این یکی از آسیب‌های ادغام و عریض و طویل شدن این وزارتخانه است.
در این میان، کارشناسان معتقدند همانطور که ادغام با عجله بوده و بدون کار پژوهشی صورت گرفته، اقدام جدید دولت برای تفکیک وزارتخانه‌ها نیز بدون هیچ کارشناسی و پژوهشی کلید خورده است.
اما موافقان تفکیک معتقدند هر چند تفکیک، هزینه‌هایی را در بر خواهد داشت اما به طور قطع می‌تواند باعث مطلوب شدن وضعیت دو حوزه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی شود
حدود ۶ سال از ادغام وزارتخانه‌ها می‌گذرد و سئوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که کدام پژوهش کارشناسی درباره عملکرد خوب یا بد این اقدام صورت گرفته که بر مبنای آن تصمیم به تفکیک گرفته شده است؟ به گفته برخی‌ها امور مربوط به راه و شهر‌سازی هم در دنیای امروز، به‌ویژه در شهر‌های بزرگ که جملگی گرفتار معضل بزرگ آلودگی هوا و ترافیک هستند، آن‌چنان با هم گره خورده است که تفکیک آنها به هیچ وجه به مصلحت نیست.
با این وجود، آخوندی از ابتدای وزارت خود از سال ۹۲ تاکنون بارها از ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی حمایت و تفکیک این دو وزارتخانه را نادرست دانسته است و گفته بود که در تمام دنیا این دو وزارتخانه با هم هستند و تفکیک بی‌معنی است.
اگرچه پیش از این صحبت‌های در خصوص تفکیک وزرات راه و شهرسازی شده بود اما طی چهار سال اخیر این موضوع مسکوت مانده بود که به‌یک‌باره دولت از ارائه لایحه تفکیک این وزارتخانه خبر داده است، به اعتقاد برخی از کارشناسان این اقدام عجولانه بوده و با اهداف خاصی در حال انجام است.
برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.