عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

معرفی افراد برای کابینه سهم‌خواهی نیست

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31016
 | 
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1400 - 09:48
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،  معرفی افراد برای کابینه را سهم‌خواهی ندانست و گفت: عیب نیست هر فرد براساس شناخت و اطلاعات خود احساس کند توانمندتر از دیگران است.
معرفی افراد برای کابینه سهم‌خواهی نیست

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا، «جعفر قادری» مهمترین اولویت دولت سیزدهم را رفع مشکلات معیشتی عنوان کرد و گفت: در شرایط فعلی بحران محیط زیست، آب، خشکسالی و صندوق‌های بازنشستگی باید اولویت‌بندی و در دستور کار دولت سیزدهم قرار گیرد و پس از آن نیز اقدامات اساسی برای حل آنها برداشته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: اتکا به توانمندی‌های داخلی و استفاده از استعدادهای جوان باید سرلوحه اقدامات دولت منتخب قرار گیرد زیرا با فعال‌سازی این ظرفیت‌ها بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود.

در  کابینه  سیزدهم باید از افراد متخصص استفاده شود

قادری درباره کابینه سیزدهم، افزود: کسانی که برای مسائل مهم کشور وقت می‌گذارند و اهل تعامل و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها هستند.

وی، با هشدار درباره جزیره‌ای عمل کردن دولت،  گفت: دولت سیزدهم باید به عنوان مجموعه منسجم هدف واحدی را دنبال کند، البته این روحیه در رییس جمهوری منتخب وجود دارد و می‌تواند از ظرفیت متخصصان به خوبی استفاده کند.

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه افرادی که کابینه حضور می‌یابند باید دارای طرح و برنامه مشخصی باشند، گفت: مشکلات و معضلات جدی در کشور وجود دارد و نیاز است در این زمینه کارهای جدی و اساسی شود و باید افرادی انتخاب شوند که با طرح و برنامه در راستای اهداف دولت حرکت کنند، نه اینکه وبال گردن دولت باشند.

قادری، معرفی افراد برای کابینه را سهم‌خواهی ندانست و گفت: عیب نیست هر فرد بر اساس شناخت و اطلاعات خود احساس کند توانمندتر از دیگران است و این موضوع در همه دوره‌ها بوده است.

یکدست شدن قوای مجریه و مقننه امری مثبت است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس،گفت: می‌توان از وضعیت پیش آمده به خوبی استفاده کرد زیرا خیلی از تنش‌ها را از بین می‌رود و کارها با سرعت بیشتر و با اتلاف وقت کمتری حل می‌شود.

وی، روابط با کشورهای همسایه را از اولویت‌های سیاست خارجی دولت سیزدهم ارزیابی کرد و افزود: گفت: توسعه روابط با  همسایگان باعث تقویت امنیت کشور می‌شود.

قادری، درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی، گفت: این طرح برخلاف جوسازی‌ها در پی محدود کردن کاربران در فضای مجازی نیست بلکه برای قاعده‌مند کردن این فضا است و این در همه جای دنیا هست.

وی اضافه کرد: باید موارد این طرح شفاف سازی شود تا دلهره و نگرانی در جامعه را از بین برود. این طرح به سالم‌سازی فضای مجازی کمک می‌کند تا به شکل بهتری از آن استفاده شود.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.