حجت الاسلام انصاری:مقام معظم رهبری پارسال و امسال را سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند. این موضوع نشان می دهد که معظم له زیرساختها و زیربناهای لازم برای اجرای اقتصاد مقاومتی را مهیا دیدند

مشکلات ما با آمریکا با پرونده هسته ای آغاز نشده که با برجام تمام شود

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 933
 | 
تاریخ انتشار: 06 فروردین 1396 - 20:11
به گزارش خبرنگار هدا پرس; حجت الاسلام مجید انصاری ،معاون حقوقی رییس جمهوری در شورای اداری استان هرمزگان گفت:اصلاحیه قانون مدیریت مناطق آزاد تقدیم معاون اول رئیس جمهوری شده است و همچنین رسانه هایی که از بیت المال ارتزاق می کنند و به ویژه صدا و سیما باید بيانات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار قرار دهند و انصاف رسانه ای داشته باشند
مشکلات ما با آمریکا با پرونده هسته ای آغاز نشده که با برجام تمام شود

حجت الاسلام انصاری گفت:اصلاحیه قانون مدیریت مناطق آزاد کشور پس از اصلاح ها و رفع تعارض ها و مغایرت های آن با سایر قوانین برای ارسال و طرح در هیات دولت تقدیم معاون اول رئیس جمهوری شده است. این اصلاحیه پس از بررسی و تصویب هیات دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

وی افزود: مجموعه اشکال هایی که در قوانین سازمان مناطق آزاد وجود دارد مانند همپوشانی ها، تعارض ها، اختلاف نظرهای بین دستگاه های بخشی بررسی و در این اصلاحیه لحاظ شده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: مناطق آزاد قوانین متعددی داشته اند که برخی از آنها با قوانین عمومی کشور تعارض هایی داشته و یا خلاء های قانونی وجود داشته است. این مساله برای دستگاه ها و برخی نهاد ها مشکل هایی در انجام وظایف ایجاد می کرد که سعی شده در این اصلاحیه برطرف شود.

حجت الاسلام انصاری اظهار داشت: وجود قوانین معارض و متعدد در سایر بخش ها هم وجود دارد و برای رفع این مساله به دستگاه ها بخشنامه شده تا برنامه های خود را با سیاست های اقتصاد مقاومتی تطبیق داده و هر جا مشکل قانونی و مقرراتی داشتند، آن را ارسال کنند.

معاون حقوقی رییس جمهوری خاطرنشان کرد:: خوشحالیم که علیرغم بدخواهی های دشمنان، مردم ایران نه تنها توانستند در برابر فشارها مقاومت کنند، بلکه توانستند از تهدیدها فرصت ساخته و بن مایه های اقتصاد مقاومتی را پایه ریزی کنند.

وی ادامه داد:مقام معظم رهبری پارسال و امسال را سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری کردند. این موضوع نشان می دهد که معظم له زیرساختها و زیربناهای لازم برای اجرای اقتصاد مقاومتی را مهیا دیدند. دولت هم گامهای بلندی در این راستا برداشته است.

وی تاکید کرد: سواحل جنوبی کشور در پرتو برنامه های ملی و استانی اجرا شده ، آینده آباد و درخشانی دارند و اجرای برنامه های دولت در این مناطق با حمایت مردم از دولتی که تحت هدایتهای مقام معظم رهبری اجرای صحیح برنامه هایش را دنبال می کند، با سرعت و دقت به پیش می رود.

حجت الاسلام انصاری افزود : قانون دست مجلس را برای اعمال تغییرات در لایحه بودجه، البته با چارچوبی مشخص باز گذاشته است. طبیعی است که برای هر دولتی مطلوب این است که لایحه بودجه اش بدون تغییر در مجلس تصویب شود اما اولا دولت بنای کار خود را بر رعایت قانون گذاشته و از سوی دیگر در مجموع تغییرات اعمال شده در لایحه بودجه سال 96 در مجلس برای دولت قابل قبول است.

وی عنوان کرد: دولت به دنبال آن است تا لایحه جامع تقسیمات کشوری را تقدیم مجلس کند. قانون فعلی تقسیمات کشوری جوابگوی همه اقتضائات جدید نیست.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: نباید اجازه داد تشریح دستاوردها در تنگ نظری ها و رقابتهای سیاسی نادیده گرفته شود. تخریب و ناامید کردن جامعه اقدامی غیراخلاقی، غیرشرعی و در جهت منافع دشمنان است

وی گفت:مگر مشکلات ما با آمریکا با پرونده هسته ای آغاز شده که با برجام تمام شود

حجت الاسلام انصاری خاطرنشان کرد:رسانه هایی که از بیت المال ارتزاق می کنند و به ویژه صدا و سیما باید همان رویکردی را که مقام معظم رهبری در بیاناتشان در مشهد تبیین کردند، سرلوحه کار قرار دهند و انصاف رسانه ای را حاکم کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: انتقاد به معنای بیان منصفانه مشکلات و کاستی ها به همراه ارائه راه حل تکمیل کننده این رویکرد است، اما تخریب و ناامید کردن جامعه اقدامی غیراخلاقی،غیرشرعی و در جهت منافع دشمنان است.

وی ادامه داد و افزود: یکی از حقوقی که در منشور حقوق شهروندی مورد تاکید قرار گرفته است ، دانستن و آگاهی مردم نسبت به حقوق خود و آنچه باید از سوی خدمتگزاران آنها برایشان انجام شود و حق آنهاست که از آنها برخوردار باشند.

حجت الاسلام انصاری در پایان گفت: هرمزگان باید پایگاه توسعه کشور باشد. نباید در استان شاهد بیکاری باشیم چرا که این استان ظرفیت ایجاد اشتغال برای دیگر استانها را نیز دارد. هرمزگان با ظرفیتهای توسعه ای در زمینه صنایع، بنادر، بازرگانی، گردشگری، دریا، آبزیان و تعامل با همسایگان آینده ای سربلند دارد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.