عرف:

مشارکت مردم در انتخابات منافع و امنیت ملی کشور را تضمین می‌کند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 20700
 | 
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1398 - 11:06
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت پایین در انتخابات طمع دشمنان را زیاد می‌کند و مشارکت مطلوب بر تغییر استراتژی دشمن تاثیر می گذارد.
مشارکت مردم در انتخابات منافع و امنیت ملی کشور را تضمین می‌کند

به گزارش هداپرس به نقل از ایلنا، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در همایش مدیران کل حراست استانداری ها و شهرداری های مراکز استان و سازمان های تابعه وزارت کشور، ضمن تشریح مهمترین اولویت های جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ گفت: یکی از مهمترین و اولین مسائل جمهوری اسلامی ایران کارآمدی نظام است. کارآمدی یکی از چالشهای اساسی ما در نظام اداری است و حراست بخش نظارتی این نظام اداری را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: مسئله دوم پیشرفت کشور است. امنیت و پیشرفت دو روی یک سکه هستند. شاید یکی از اهداف معماران تحریم این است که ما نتوانیم پیشرفت کنیم و با توجه به اینکه در دنیای امروز سرعت علم و فناوری بسیار زیاد است عقب ماندن از پیشرفت می تواند تبعات زیادی داشته باشد.

معاون سیاسی وزارت کشور افزود: مسئله انسجام سومین اولویت جمهوری اسلامی در افق ۱۴۰۴ است و همین‌طور مهمترین ماموریت وزارت کشور نیز به شمار می رود.

وی انسجام را در سه لایه درون حاکمیت، میان دولت و مردم و در درون مردم دانست و گفت: اگر در هر کدام از این لایه ها شکاف و گسلی ایجاد شود، انسجام ملی دچار مشکل می شود؛ بنابراین ایجاد انسجام در این سه لایه مهمترین کارویژه ماست.

عرف چهارمین و آخرین مسئله مهم جمهوری اسلامی در افق ۱۴۰۴ را ثبات داخلی برشمرد و گفت: تمام مسئله این است که نظام جمهوری اسلامی ایران نظام باثباتی باشد و تکانه های اقتصادی و سیاسی آن را به هم نریزد. البته با توجه به ارزیابی ها و با توجه به حمله و هجمه‌ها و برنامه‌های سنگین دشمن برای به هم ریختن ثبات کشور، خوشبختانه شاهد ثبات داخلی در جامعه هستیم.

وی خاطر نشان کرد: ضرورت جدی وجود دارد که این چهار مسئله مورد توجه همه دستگاه‌ها باشد و به عنوان اولویت های مدنظر در جهت تحقق هرچه بیشتر آنها برنامه ریزی شود.

معاون سیاسی وزارت کشور همچنین به مسائل اساسی و اصلی سال ۹۸ پرداخت و گفت: چگونگی عبور از تحریم ها و برگزاری باشکوه انتخابات، موضوعات مهمی است که وزارت کشور نیز نقش ویژه ای در تحقق این موضوعات دارد.

وی افزود: منطق تحریم، شناخت نقاط آسیب و درد و فشار بر این نقاط است. آمریکایی ها مدت ها در این خصوص بررسی و برنامه ریزی کرده اند و مسائل اقتصادی را به عنوان نقطه آسیب یافته اند.

معاون سیاسی وزارت کشور تاکید کرد: در مقابل این اقدام دشمن، بحث استقامت یا تاب آوری مطرح می شود و هر چه بر استقامت بیفزاییم، کمتر تحت فشار فلج‌کننده قرار خواهیم گرفت؛ اما در این میان باید آستانه تحمل مردم را نیز در نظر بگیریم و آن را بالا ببریم.

عرف دومین مسئله مهم سال ۹۸ را برگزاری انتخابات عنوان کرد و گفت: براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، چهار رکن مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت باید در انتخابات مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: امروز مشارکت، منافع و امنیت ملی ما را تضمین می‌کند. مشارکت پایین طمع دشمنان را زیاد می‌کند و مشارکت مطلوب بر تغییر استراتژی دشمن تاثیر می گذارد.

عرف ادامه داد: ما باید به عنوان مجری انتخابات بی طرفانه و بدون کم و کاست انتخابات را برگزار کنیم و در صورتی که در چارچوب قانون عمل کنیم، مشکلی نخواهیم داشت؛ لذا مجریان و ناظران انتخابات نباید له یا علیه جریانات سیاسی موضع گیری کنند.

وی تأکید کرد: اگر بر مبنای قانون عمل کنیم و رفتار ما به عنوان مجریان قانون برای مردم قابل پیش‌بینی باشد، مردم به ما اعتماد خواهند کرد‌.

عرف همچنین با اشاره به اینکه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب بر اساس قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی به بیش از ۱۱۰ حزب مجوز فعالیت داده است و همه این احزاب می توانند در انتخابات شرکت کنند و کاندیداهای خود را معرفی کنند، گفت: برگزاری انتخاباتی کاملاً رقابتی و سالم، موجب افزایش مشارکت مردمی خواهد بود.

معاون سیاسی وزارت کشور همچنین در تشریح انتظارات از مراکز حراست گفت: مهمترین وظیفه حراست ها ممانعت از ایجاد نارضایتی در دستگاه‌های مربوطه خود است. باید اصطکاک مردم با دستگاهها را به حداقل برسانیم و این محقق نمی شود مگر با اجرای کامل دولت الکترونیک تا مردم بدون نیاز به حضور در دستگاهها به خدمت مورد نیاز خود دست یابند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.