عبدخدایی:

مسخره است که بگویند رئیس جمهور تدارکاتچی است/جامعه امروز از اصولگرا و اصلاح طلب اقبال نمی‌کند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 28605
 | 
تاریخ انتشار: 07 اردیبهشت 1400 - 10:09
دبیرکل جبهه فدائیان اسلام اصولگرا به بیان توضیحاتی درباره اختیارات رئیس جمهور و میزان اقبال جامعه از دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا پرداخت.
مسخره است که بگویند رئیس جمهور تدارکاتچی است/جامعه امروز از اصولگرا و اصلاح طلب اقبال نمی‌کند

به گزارش هداپرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی عبدخدایی دبیر کل جبهه فدائیان اسلام درباره  حواشی مطرح شده درباره اختیارات رئیس جمهور گفت: قانون اساسی اختیارات رئیس جمهور را مشخص کرده است و کسانی که قانون اساسی را تهیه کردند از متمرکز شدن قدرت دست یک شخصیت حزر داشته اند، به همین جهت در کشور دو قدرت قانونی و نظامی را به عنوان تعیین کننده مسئولیت افراد در نظر گرفته اند.

عبدخدایی ادامه داد: قانون اساسی مسئولیت رهبری را معین کرده و رئیس جمهور هم اختیارات مشخصی دارد. این مطلب که گفته می‌شود رئیس جمهور اختیاری ندارد کاملا اشتباه است، رئیس جمهور شخص دوم مملکت بعد از رهبری بوده و مسخره است که بگوییم رئیس جمهور تدارکاتچی است.

برخی چطور می‌گویند رئیس جمهور هیچ کاره است؟

دبیرکل جبهه فدائیان اسلام با بیان اینکه رئیس جمهور قدرت اجرایی دارد افزود: مقام معظم رهبری هم صریحا در این باره اظهار نظر کرده اند. برخی چطور می‌گویند رئیس جمهور هیچ کاره است؟ اینکه می‌گویند نمی‌توانیم به وعده‌های خود به مردم عمل کنیم این است که باید حساب نظام را از دولت‌ها جدا کنیم. قدرت رهبری در ولایت فقیه و قدرت رئیس جمهور در قانون اساسی است.

عبدخدایی با اشاره به اینکه آقایون اگر اختیاری ندارند چرا رئیس جمهوری را قبول می‌کنند؟ توضیح داد: اینکه انقدر تبلیغ می‌کنند و زمین و زمان را به هم می‌دوزند به خاطر این است که مسئولیت و اختیاری نداشته باشند؟

این فعال اصولگرا توضیح داد: کسانی که این بهانه‌ها را می‌آورند با صراحت اعلام کنند که توان اجرای مسئولیت خودشان را ندارند. فردی که چهار سال رئیس جمهور بوده و به این امر واقف شده که مسئولیتی ندارد باید استعفا می‌داد نه اینکه بر صدر امور باقی بماند.

عبدخدایی درباره علت اینکه برخی کاندیدا‌ها خود را مستقل از جریان اصولگرا و اصلاح طلب معرفی کرده اند توضیح داد: علت آن این است که در طول این ۴۰ سال نه اصلاح طلب و نه اصولگرا مسئولیت خود را به درستی انجام نداده اند و لذا کاندیدا‌های مستقل هدفشان رفع وابستگی به این دو حزب است. در این ۴۰ سال نتوانستیم جامعه‌ای اسلامی تربیت کنیم و حرکت اسلامی را حداقل ۴۰ درصد محقق کنیم. جامعه امروز از اصولگرا و اصلاح طلب اقبال نمی‌کند.

این فعال اصولگرا با بیام اینکه باید شخصیتی‌هایی به صحنه بیایند که کارایی داشته باشند ادامه داد: مردم ما هرگز از نظام روی برنگردانده اند و باید فردی روی کار بیاید که علاوه بر تخصص، تعهد داشته باشد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.