علوی:

مسئولان آهنگ خدمت دوباره را بنوازند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 21096
 | 
تاریخ انتشار: 05 شهریور 1398 - 08:57
وزیر اطلاعات گفت: مسئولان آهنگ خدمت دوباره را بنوازند و فصل نویی از مجاهدت برای مردم را رقم بزنند و هم مردم با حمایت های خود دل مسئولان را گرم کنند تا کشور روزگار بهتری پیدا کند.
مسئولان آهنگ خدمت دوباره را بنوازند

به گزارش هداپرس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمود علوی در مراسم بزرگداشت شهدای دولت در مسجد مهدیه همدان، ضمن گرامیداشت هفته دولت، عنوان کرد: مسئولان باید در هفته دولت کارکرد یکساله خود را مرور کنند، عیب ها و آسیب ها را شناسایی کرده و آسیب زدایی کنند، نقاط قوت را تقویت و زمینه ها را برای خدمت بیشتر به شما مردم فراهم آورند.

وی افزود: از سوی دیگر هفته دولت، پیوند مردم و خدمتگزاران را تجدید می کند و هرچه این پیوند مستحکمتر باشد و مردم حق مسئولان و مسئولان حق مردم را ادا کنند، ثمرات و برکات نصیب همه می شود چرا که حکومت متعلق به مردم است و مسئولان نیز جزئی از مردم هستند و گوشه ای از کار شما مردم را به امانت بر دوش گرفته اند و نتیجه آن می شود که هم مسئولان حق مردم را و هم مسئولان حق مدیریتی جامعه را ادا کنند.

علوی با بیان اینکه حقوق متقابل ملت و دولت قبل از اینکه از دموکراسی و معانی غربی حرفی باشد، توسط امام علی(ع) مطرح شده بود، اظهار کرد: وظیفه دولت و حکومت خدمت به مردم و وظیفه مردم همراهی و حمایت است و باید با وحدت و فرهنگ مقاومت در برابر فشار و توطئه دشمن ایستادگی و مقاومت کرد.

وی با طرح این سوال که چرا شهید رجایی را دادیم، چرا صدها و هزاران شهید را تقدیم اسلام کردیم؟ پاسخ داد: برای اینکه استقلال داشته باشیم و ملت ایران با اراده خود حرکت کند و هیچ قدرت خارجی نتواند قدرت خود را به ملت ایران تحمیل کند.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: امام راحل(ره) در پاسخ به رئیس ارتش پاکستان که درباره علت انقلاب و نتایج انقلاب سوال کردند، فرمودند ما انقلاب کردیم تا برای تهران در واشنگتن تصمیم گرفته نشود و در تهران تصمیم بگیریم.

علوی تصریح کرد: در شرایط جنگ قرار بود به درخواست شوروی دکتر ولایتی، وزیر خارجه به این کشور سفر کند که بنا به درجه بندی کشورها افراد متفاوتی برای استقبال میهمانان اعزام می شدند که امام(ره) ابتدا پرسیدند به استقبال نماینده ایران چه کسی می رود و امام با شنیدن یک وزیر درجه سه گفتند، ولایتی به این سفر نرود و دولت شوروی با شنیدن این حرف وزیر درجه دو را برای استقبال فرستاد و پس از انتخاب وزیرخارجه شوروی، امام اجازه خروج ولایتی را دادند که این نتیجه انقلاب و خون دادن بوده است.

وی تأکید کرد: امروز مقام معظم رهبری امانت دار جایگاه رهبری جامعه است و به خوبی از این جایگاه صیانت کرده و ایران اسلامی امروز در جایگاه عزت و عظمتی قرار گرفته که برخی از دولت ها به حال ایران غبطه می خورند.

وزیر اطلاعات افزود: آمریکا زمانی اعلام می کرد که ناو این سرزمین از انتهای اقیانوس اطلس به قصد خاورمیانه حرکت کرده و تا رسیدن به منطقه خاورمیانه ۱۰ روز طول می کشید و یک اعلام پشت کشورهای غربی را می لرزاند و شکست را به آنها تحمیل می کرد.

علوی ادامه داد: آمریکا الان اعلام می کند ناوهای آنان به سمت خلیج فارس در حال حرکت است و ائتلاف درست می کنند ،امروز فرزندان غیور ایران اسلامی با هدایت مقام معظم رهبری با یک اسلحه پدافندی تمام ایرانی پهباد افسونگر آمریکا را سرنگون می کند و ابهت و کبر پوشالی آمریکا را به سخره می گیرد و بادبادک ابرقدرتی را می ترکانند در شرایطی که ناو آمریکا در ورودی دریای عمان ایستاده و بلافاصله به عمق اقیانوس هند بازمی گردد.

وی ادامه داد: با برگشتن ناو آمریکایی به اقیانوس هند برای ما ابهام بود که برای چه آنها فاصله گرفته اند آیا برنامه ای دارند و عملیات نظامی دارند؟ ما روح تجاوز و تعدی به کسی را نداریم اما اگر مورد تعدی قرار بگیریم مشت خود را به سمت متعدیان می کوبیم و ترسی از کسی نداریم اما برای ما سوال بود که چرا از تیررس ما خارج شدند تا فهمیدیم آنها از ما فرار کردند.

وی ادامه داد: خیلی از همسایه های ما وقتی عزت و قدرت ایران را دیدند به این نتیجه رسیدند که به جای آن که آمریکا آنها را مانند گاو بدوشد و سرمایه های آنها را به عناوین مختلف بگیرند دست در دست ایران بگذارند تا عزت آنها بدون هزینه روز به روز افزایش یابد و این نتیجه پیوند مردم و حکومت است و هفته دولت تجدید این پیوند و استحکام دوباره این پیوند است.

وزیر اطلاعات افزود: حضرت علی(ع) فرمودند اگر در ارتباط حکومت و مردم والی حق مردم را ادا کند و کم نگذارد و رعیت حق والی را ادا کند، حق در بین آنها عزت پیدا می کند و هیچ کشوری نمی تواند اراده سیاسی خود را به چنین نظامی تحمیل کند و این ملت براساس مصالح خود تصمیم می گیرد.

وی عنوان کرد: وقتی پیوند ملت و دولت در چارچوب معقولی شکل می گیرد، انرژی ها هدر نمی رود، دعوا درست نمی شود و همدیگر را خرد نمی کنند و فضای معتدلی شکل می گیرد و در چارچوب سازنده ای حرکت می کنند چرا که راه ها از امنیت برخوردار می شود، وقتی چنین شرایطی پیش می آید به استمرار نظام سیاسی چنین حکومتی امیدوار می شوند.

این مقام مسئول افزود: راز و رمز جمهوری اسلامی که در برابر این فشارها و تمام این حرکت های ضد مردمی مقاومت کرده، پیوند نظام و حکومت تحت رهبری، شجاع، عادل مدیر و مدبر است. در چنین شرایطی امید به استقلال نظامی کشور به وجود می آید و امید دشمن از سلطه به این ملت دچار یاس و ناامیدی می شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم ما خدمتگزاران شما در عرصه امنیت، سلامت، اقتصاد و فرهنگ بتوانیم خدمت کنیم و وظیفه را انجام دهیم، آنچه برعهده شما بوده انجام دادید و این ما هستیم که باید انجام وظیفه کنیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.