نماینده کارگران:

مزد منطقه ای تبعات اجتماعی و سیاسی برای ما خواهد داشت

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 27680
 | 
تاریخ انتشار: 14 اسفند 1399 - 10:50
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: اگر مزد به صورت منطقه ای تصویب شود، طبق قانون کار مکلف هستیم که ابتدا یک مزد حداقلی ملی تعیین کنیم، ضمن اینکه اگر زیرساخت ها فراهم باشد.
مزد منطقه ای تبعات اجتماعی و سیاسی برای ما خواهد داشت

به گزارش هداپرس به نقل از عصرایران؛ علی خدایی در ادامه اظهار کرد: الگوهایی که دوستان می گیرند، مناسب نیست. به عنوان مثال مزد منطقه ای در آمریکا در حال اجرا است هر چند که در آنجا غیر از مزد ملی از طرفی فدرال ها اجازه دارند که یک مزدی فراتر از ملی تعیین کنند. کشوری که با حکومت فدرالی اداره می شود، مزد منطقه ای ممکن است.

خدایی عنوان کرد: در کشور ما شهرستان ها تحت پوشش یک حاکمیت و همینطور قوانین مهاجرتی خاصی بین استان ها نیست و بنابراین با توجه به این ها مزد به صورت منطقه ای قابل اجرا نیست چراکه این موضوع سابقه تاریخی نیز دارد. در سال های 52 و 53 مزد منطقه ای را داشتیم اما به دلیل بوجود آمدن مشکلات، مزد منطقه ای منتفی شد. تعیین مزد به این شکل تبعات اجتماعی و سیاسی برای ما خواهد داشت. اگر نمایندگان مجلس بخواهند در این موضوع با ما صحبت کنند، خیلی نگران نیستیم چون استدلال زیادی داریم.

وی با بیان اینکه هنوز نتوانستیم بر اساس حداقل های زندگی مزد تعیین کنیم، گفت: آقایان مدعی هستند که هزینه های زندگی در مراکز استان ها بالا و در شهرستان ها پایین است که در واقع اینگونه هم نیست. بازی با الفاظ نباید ما را فریب دهد. اگر معتقد هستند که در مراکز استان ها هزینه ها بالا است، میزان مالیات بر حقوق آنها را افزایش دهند.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.