.

مروری بر رفتار عملگرایانه در حوزه سیاست

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 27606
 | 
تاریخ انتشار: 11 اسفند 1399 - 12:02
موضوع بومی کردن رفتارها در جامعه علمی یک اصل هست نگارنده اعتقاد دارد با درک شرایط موجود و نظر به داشته هایمان به سمت شرائط مطلوب گام بر داریم.
مروری بر رفتار عملگرایانه در حوزه سیاست

هداپرس، فرهنگ اسکندری – دراین باره درک توازن قوا و مقوله بسیار مهم هزینه و فایده را مد نظر قرار داده و به تاکتیکها و استراتژی قابل دست یافتنی روی بیاوریم. زمین مخالفان قسم خورده و تله آفساید های آنها را بشناسیم و واردش نشویم. بقول مولانا آرزو می خواه لیک اندازه خواه حتی رهبران جنبش های آزادی بخش در در این باره تأکید دارند. آنها گفته اندخرده بورژوازی (طبقه متوسط شهری) در مبارزات شان بسیار بی حوصله اند و حرکت‌های تدریجی را نمی پذیرند و از صبر کافی بر خوردار نیستند.

آنها باید بیاموزند که در شرایط مشخص از روزنه ها به نفع حرکت‌های دموکراتیک سود جویند. نباید عجولانه آرمانهای شان را به شعار روز تبدیل کنند .طرح شعار زنده باد سوسیالیست ومرگ بر سرمایه داری را رها کنند. به شعار صنفی نان ومسکن ودستمزد روی آورند

همانطوری که مخالفان مهندسی می کنند,کنشگران سیاسی بجای ردیف کردن آرزوهایشان در میدان مهندسی نقشه راه عملیاتی بصورت تاکتیک و استراتژی ارایه نمایند. در شرایط کنونی که توازن قوا بشدت به نفع راست افراطی است چه باید کرد؟ جز پذیرفتن شرایط حداقلی مبارزه یا به تنها رفتار عامیانه که نتیجه عصبیت سیاسی طبقه متوسط شهری آنهم تحریم‌  انتخابات روی بیاوریم. نتیجه را در همین مجلس یازدهم به تماشا بنشینیم. تاریخ شاهد بود در همین مجالس تشریفاتی،استصوابی مصدق ها سلحشور ها و صادقی ها و مطهری ها و… ظهور کردند.

بنظرنباید عجولانه وارد تئوری شکست خورده یاهمه چیز باید مهیا باشد ویا دیگر هیچ نشویم. امیدوارم با وجود شخصیت هایی   دارای قدرت تحلیل مشی درستی را در آینده با داشته های مان  شاهد باشیم در نتیجه اشتباه سیاسی همین ظرفیت موجود را هم از بین نبریم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.