منصب ریاست جمهوری نیازمند توانایی فوری برای اجرای تمام اقدامات است

مردم آمریکا به ترامپ اعتماد ندارند

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2516
 | 
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1396 - 13:19
مردم آمریکا به جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی، اعتماد بیشتری دارند و معتقدند وی در مقابل دونالد ترامپ، حقیقت را می گوید. ترامپ بعد از شهادت کومی در سنا، وی را به دروغگویی متهم کرد.
مردم آمریکا به ترامپ اعتماد ندارند

به گزارش هدا پرس  به نقل از پولیتیکو، براساس نظرسنجی جدید پولیتیکو و مورنینگ کنسالت، که در روزهای منتهی به شهادت کومی در کمیته امور اطلاعاتی سنا انجام شده است، 45 درصد از رای دهندگان معتقدند که کومی حقیقت را می گوید و در مقابل 32 درصد می گویند ترامپ راست می گوید. 32 درصد مردم هم در این رابطه نظری ندارند.

با وجود اصرار ترامپ مبنی بر این که شهادت کومی براساس اثبات بی گناهی خودش است، 2 نفر در مقابل 1 نفر از رای دهندگان معتقدند که سخنان کومی به ترامپ آسیب زده است تا این که کمکش کرده باشد. اما این نظرسنجی نشان می دهد که تغییر کمی در دیدگاه رای دهندگان درباره این که اقدام ترامپ در اخراج کومی در ماه گذشته، کار درستی بوده، به وجود آمده است.

نظرسنجی پولیتیکو و مورنینگ کنسالت نشان می دهد 45 درصد از رای دهندگان موافق عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهور هستند. این میزان در هفته گذشته 44 درصد بوده است. اما در مقابل بیش از نیمی از رای دهندگان مخالف عملکرد ترامپ هستند.

حامیان ترامپ همچنان پشت سر وی هستند: 81 درصد از رای دهندگان جمهوری خواه موافق عملکرد وی هستند. میزان رضایت از عملکرد وی در میان دموکرات ها (16 درصد) و مستقل ها (39 درصد) بسیار پایین تر است.

اکثریت نسبی رای دهندگان یعنی 51 درصد گفته اند قسمتی یا تمام فیلم شهادت کومی در پنجشنبه گذشته را دیده اند. 53 درصد از مردم گفته اند که رئیس سابق اف بی آی در گفته هایش صداقت داشته است.

بیشتر رای دهندگان (43 درصد) می گویند شهادت کومی به ترامپ آسیب زده است و 23 درصد می گویند به نفع ترامپ بوده است. اما 35 درصد از رای دهندگان می گویند نمی دانند که این اظهارات به ترامپ صدمه یا کمک کرده است.

در میان دموکرات ها، 56 درصد از آنها می گویند شهادت کومی در سنا، به ضرر ترامپ بود، در حالی که تنها 16 درصد از آنها می گویند به نفع ترامپ بوده است. در میان جمهوری خواهان، 36 درصد می گویند به نفع ترامپ و 28 درصد می گویند به ضرر وی بوده است. در میان مستقل ها هم 41 درصد معتقدند که شهادت کومی به ضرر ترامپ و 17 درصد به نفع ترامپ می دانند.

رای دهندگان همچنان درباره اقدام ترامپ نظرات مختلفی دارند. 37 درصد از مردم معتقدند که اقدام ترامپ درباره اخراج کومی مناسب بوده است اما 44 درصد مردم معتقدند که اقدام ترامپ نامناسب بوده است.

کایل دراپ، مسئول تحقیقات مورنینگ کنسالت می گوید: «شهادت جیمز کومی در سنا یک اتفاق سیاسی بزرگ بود. با این حال نظرسنجی های اولیه نشان می دهد که افکار عمومی به سمت خاصی متمایل نشده است. نظرات درباره این که چرا کومی اخراج شده است و آیا این اقدام مناسب بوده است در روزهای منتهی به شهادت در سنا، به طور گسترده ای ثبات داشته است.»

تنها 27 درصد مردم با این جمله موافق هستند: «ترامپ یک تازه وارد سیاسی است و با مناسبات واشینگتن آشنا نیست. از این رو زمانی که می خواهیم رفتار وی را مورد قضاوت قرار دهیم باید این مسئله را مدنظر داشته باشیم.»

در مقابل 54 درصد مردم موافق این جمله هستند: «منصب ریاست جمهوری نیازمند توانایی فوری برای اجرای تمام اقدامات است. این که ترامپ یک تازه وارد سیاسی است بهانه خوبی نیست.»

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.