شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹

طی یک نامه سرگشاده از طرف حزب همبستگی دانش آموختگان ایران خطاب به رئیس جمهور عنوان شد:

مدیریت بحران را خود بر عهده بگیرید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 23212
 | 
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1398 - 20:08
با درک اهمیت شرایط خطیر کنونی، به جد از جناب عالي كه سوگند وفاداري در جهت محافظت از كيان ملت و حفظ آسايش و آرامش آنها را يادكرده ايد تقاضا داريم شخصا با قبول مسئوليت ستاد بحران به ساماندهي اقدامات صورت گرفته پرداخته و نسبت به بسيج تمامي امكانات بالقوه كشور اعم از لشگري و كشوري برای عبور از بحران مبادرت نمایید
مدیریت بحران را خود بر عهده بگیرید

به گزارش هداپرس حزب همبستگی دانش آموختگان ایران با ارسال نامه سرگشاده ای به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی نسبت به نحوه مدیریت بحران اپیدمی ویروس کرونا از ایشان درخواست نمود خود ریاست ستاد بحران را برعهده بگیرد و با بسیج همه امکانات کشور این ابربحران ملی را ببا هزینه کمتری حل و فصل نماید. متن نامه سرگشاده “حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (هدا) ” به رئیس جمهور به شرح زیر است:

 

«بسمه تعالی»

جناب آقای دکتر روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام؛

🔹همانطوریکه که استحضار دارید اکنون بیشتر نقاط کشور بعلت سهل انگاری های صورت گرفته در کنترل مبادی ورودی بویژه از مقصد کشور چین، تداوم پروازها به این کشور و همچنین مقاومت در مقابل قرنطینه کردن کانون های شیوع ویروس از جمله شهر قم به ویروس کرونا(کویید١٩) آلوده شده است. با توجه به تجارب سایر کشورها با اطمینان می توان گفت:در همان ابتدا می شد با اقدامات پیشگیرانه، دامنه سرایت عامل بیماری را محدود نمود تا بصورت غیرقابل کنترل در دورترین نقاط کشور گسترش و شیوع پیدا نکند و به بزرگترین بحران قرن اخیر برای تهدید سلامت شهروندان ایرانی تبدیل نشود.

 

🔹هرچند این مهمان ناخوانده کشورهای مختلفی را درگیر نموده و نگرانی جهانی را برانگیخته و موجب اعلان وضعیت قرمز از جانب «سازمان بهداشت جهانی(WHO) شده است ولی شوربختانه شیب تند ابتلاء هموطنان مان در جای جای کشور و نیز محدودیت مراکز بهداشتی و درمانی و منابع مالی و لجستیکی برای مبارزه با آن زنگ خطر جدی را بصدا درآورده است بطوریکه هر لحظه کوتاهی و یا مسامحه در مدیریت بحران کنونی می تواند عواقب غیرقابل جبرانی را برای کشور در حال و آینده در پی داشته باشد.

 

🔹حزب همبستگی دانش آموختگان ایران ضمن تشکر قلبی و صمیمانه از زحمات طاقت فرسای همه اعضای کادر بهداشتی و درمانی کشور که با پذیرش مخاطرات فراوان در سنگر نخستین مقابله با این بلای خانمانسوز مشغول فعالیت هستند و تعدادی از ارزشمندترین همکاران خود را برای مداوای بیماران از دست داده و یا در بستر بیماری می بینند، متذکر ی شود مدیریت کنونی ستاد بحران ویروس کرونا نتوانسته است در کنترل شیب افزایشی تعداد مبتلایان موفقیتی کسب کند . دلیل اصلی این امر همانا ابعاد فرابخشی این ابر بحران ملی است که خارج از توان و اراده مرکز فرماندهی کنونی این ستاد می باشد.

 

🔹بنابراین با درک اهمیت شرایط خطیر کنونی، به جد از جناب عالی که سوگند وفاداری در جهت محافظت از کیان ملت و حفظ آسایش و آرامش آنها را یادکرده اید تقاضا داریم شخصا با قبول مسئولیت ستاد بحران به ساماندهی اقدامات صورت گرفته پرداخته و نسبت به بسیج تمامی امکانات بالقوه کشور اعم از لشگری و کشوری برای عبور از بحران مبادرت نمایید تا روح تازه ای در کالبد خسته و تحلیل رفته این ستاد دمیده شود. امید است این اقدامات باعث کاهش نگرانی های عمومی شده و تأثیرات مخرب سخنان وحشت افکن بدخواهان ملک و ملت را که در صدد القای ناکارآمدی مجموعه حاکمیت برای عبور از این بحران هستند ، خنثی نماید.

 

🔹مجددا یادآور می شود کنار نشستن و اکتفا نمودن به سخنرانی و موعظه جز اتلاف زمان طلایی برای حل مشکل پیش آمده، نمی تواند کوچکترین تأثیری در حل آن داشته باشد. بلکه صرفا تصمیمات قاطع، کارشناسی شده توأم با بسیج کلیه امکانات عمومی کشور در تمامی بخش های حاکمیت و همراهی و همکاری آحاد شهروندان با این اقدامات و در نهایت حتی توسل به ابزار مشروع اعمال قانون می تواند کشور را از این معبر سخت و خطرناک با هزینه کمتری عبور دهد.

با آرزوی روزهای بهتر و آینده روشنتر برای ایران و ایرانیان ‌‌

«حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (هدا)»

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.