دولت ترامپ استراتژی خود برای نحوه مقابله با ایران را تعیین و اعلام نکرده

مخالفت وزیر دفاع آمریکا با ایده مقابله نظامی با ایران در سوریه

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2464
 | 
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1396 - 13:16
هزاران نیروی طرفدار ایران و حکومت سوریه در مناطق جنوبی سوریه در ماه های اخیر دردسری برای نیروهای ائتلاف و آمریکا بوده اند و آمریکا بارها به مواضع این نیروها به صورت موردی حمله کرده است.
مخالفت وزیر دفاع آمریکا با ایده مقابله نظامی با ایران در سوریه

با وجود گذشت بیش از 5 ماه از آغاز به کار دولت جدید آمریکا و با وجودی که هنوز دولت دونالد ترامپ استراتژی خود برای نحوه مقابله با جمهوری اسلامی ایران را تعیین و اعلام نکرده، گزارش ها حاکی است در جلسه شورای امنیت ملی امریکا مساله نحوه مقابله با نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه اختلاف برانگیز شده است.

به گزارش  هدا پرس به نقل از عصر ایران؛وب سایت “فارن پالسی” آمریکا اخیرا از اختلاف چند عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا با پنتاگون (وزارت دفاع) درباره نحوه مقابله با ایران در سوریه خبر داده است.

بر اساس این گزارش دو عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا خواهان حمله به مواضع نیروهای طرفدار ایران در جنوب سوریه شده اند اما وزیر دفاع آمریکا و دیگر نظامیان ارشد این کشور در جلسه شورای امنیت ملی با این ایده مخالفت کرده اند.

مخالفت “جیمزماتیس” وزیر دفاع آمریکا با ایده حمله به مواضع نیروهای طرفدار ایران در جنوب سوریه در حالی است که او دیدگاهی به شدت منفی نسبت به جمهوری اسلامی ایران و نفوذ منطقه ای آن دارد و در سال های گذشته و در دوره دولت اوباما خواهان حمله به ایران به خاطر ادعای حمایت ایران از حملات  شورشیان مسلح در عراق علیه نیروهای آمریکایی شده بود.

بر اساس گزارش فارن پالسی ” عذرا کوهن واتنیک” مدیر 31 ساله برنامه های اطلاعاتی شورای امنیت ملی آمریکا و سرهنگ بازنشسته ” دِرِک هاروی” مشاور خاورمیانه ای این شورا بارها در جلسات شورای امنیت ملی آمریکا پیشنهاد حمله نیروهای ائتلاف به مواضع نیروهای طرفدار ایران در جنوب سوریه را به منظور مقابله با نفوذ رو به گسترش ایران در این منطقه را داده اند اما این پیشنهاد بارها با مخالفت جیمز ماتیس و دیگر فرماندهان نظامی ارشد آمریکا مواجه شده است.

استدلال ماتیس و فرماندهان نظامی آمریکا این بوده که این کار تمرکز نیروهای آمریکایی را به هم زده و با گشودن یک جبهه جدید به ضرر کارزار مقابله با نیروهای داعش در سوریه خواهد بود.

بنا به گزارش فارن پالسی هزاران نیروی طرفدار ایران و حکومت سوریه در مناطق جنوبی سوریه در ماه های اخیر دردسری برای نیروهای ائتلاف و آمریکا بوده اند و آمریکا بارها به مواضع این نیروها به صورت موردی حمله کرده است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.