درخواست حزب جمهوریت از وزارت کشور؛

مجوز تجمع حمایتی از مردم افغانستان را بدهید

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 31591
 | 
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1400 - 10:48
 یک تشکل سیاسی اصلاحطلب در بیانیه‌ای از وزارت کشور درخواست صدور مجوز برای تجمع حمایتی از مردم مظلوم افغانستان را کرد.
مجوز تجمع حمایتی از مردم افغانستان را بدهید

حزب جمهوریت ایران اسلامی در پیامی با بیان اینکه در راستای حمایت از جبهه مقاومت افغانستان و مقابله با افراطی‌گری در منطقه تقاضای صدور مجوز تجمع از وزارت کشور کرده است؛ درخواست پس از بررسی‌های کارشناسی در دفتر سیاسی حزب جمهوریت مطرح شده و با امضای دبیرکل حزب به وزیر کشور ارسال شده است.

متن نامه ارسالی این حزب به وزارت کشور از قرار زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وزیر محترم کشور جمهوری اسلامی ایران سردار بزرگوار آقای احمد وحیدی زید توفیقه

با اهداء سلام، عرض تسلیت ایام صفر المظفر و تبریک انتصاب حضرتعالی و آرزوی موفقیت شما در انجام رسالت ملی و دینی؛ قال الله تعالی: «و مالکم لاتقاتلون فی سبیل الله والمستضعفین من الرجال و النساء و الولدان الذین یقولون ربنا اخرجنا من هذا القریة الظالم اهل‌ها» و قال رسول الله (ص): «من سمع منادیاً ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم».

به حکم آیه شریفه و روایت نبوی (ص) هیچ فرد و گروه مسلمان و هیچ حکومت مردمی و دینی نمی‌تواند در برابر ظلم و جنایتی که ظرف نیم قرن اخیر بر ملت مظلوم و بی‌پناه افغانستان از سوی قدرت‌های شرقی و غربی و عوامل و دست نشانده‌های آنان وارد شده، ساکت و بی‌تفاوت بماند و جمهوری اسلامی ایران به اقتضاء این وظیفه الهی و نیز صراحت قانون اساسی در اصل ۳ بند ۱۶ و اصل ۱۵۲ و ۱۵۴ یعنی «دفاع از حقوق همه مسلمانان، حمایت بی‌دریغ از مستضعفان جهان و حمایت از مبارزه حق طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان» به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین، سوریه، لبنان، یمن و عراق، مبادرت ورزیده است.

در انجام این رسالت تاریخی لازم است فعال و مبتکر بود و از هر گونه بی‌تفاوتی، انفعال و یک سونگری پرهیز کرد. در حوادث اخیر افغانستان بدون شک خروج شتابانه نیروهای امریکایی و همپیمانان آنان نه از سر ضعف و ذلت، بلکه با برنامه ریزی و توافق‌های متقابل با طالبان بوده است. چنان که بی‌تردید در ماهیت، اندیشه، اخلاق، ایده و آرمان طالبان دیروز، هیچگونه تفاوتی به وجود نیامده و اعتماد به اظهارات تاکتیکی و توافقی آن‌ها نهایت ساده لوحی است.

پر واضح است که حاکمیت مطلق طالبان به معنای اتصال زنجیره محاصره جمهوری اسلامی از پاکستان تا عربستان و ارتجاع منطقه بلکه به نوعی زمینه ساز حضور رژیم صهیونیستی است. مردم ستمدیده افغانستان، بویژه نخبگان، آگاهان و آزادی خواهان که خود را در اسارت توطئه استکبار شرق و غرب و عامل آن‌ها به نام اسلام و امارت اسلامی می‌بینند، به ویژه جبهه مقاومت پنجشیر، همواره چشم به راه مدعیان عدالت خواهی و ظلم ستیزی، خاصه مردم و مسئولان ایران می‌باشند، بدیهی است حمایت از آن مظلومان قرن اخیر به مفهوم مداخله مستقیم در امور داخلی کشورشان نیست که در اصل ۱۵۴ ممنوع شده است.

حزب جمهوریت ایران اسلامی، پس از بررسی همه جانبه و پیشنهاد دفتر سیاسی درصدد است با فراخوان احزاب، گروه ها، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی طبق اصل۲۷ قانون اساسی و ماده ۱۳ احزاب به منظور بررسی، تبادل نظر و تحلیلی جامع و بی‌طرفانه پیرامون وضعیت اخیر افغانستان و حمایت از مردم مظلوم آن کشور در یکی از روزهای هفته آتی (۳۱-۲۷ شهریور) و در مقابل مجلس شورای اسلامی یا وزارت کشور یا وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی با حفظ تمامی قوانین و مقررات و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تجمعی برگزار کند. مستدعی است دستور فرمایید وفق بند ۶ ماده ۱۱ و بند خ ماده ۱۳ قانون احزاب نسبت به صدور مجوز قانونی در اسرع وقت اقدام شود.

دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی

رسول منتجب نیا

لینک کوتاهhttps://hodapress.ir/

 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.