نماینده مجلس:

لیست‌های منتشر شده از کابینه سیزدهم در فضای مجازی بی‌اعتبار است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 30301
 | 
تاریخ انتشار: 08 تیر 1400 - 09:41
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رییسی به اوضاع اشراف دارد و در کابینه از افراد توانمند و مسئولیت پذیر استفاده خواهد کرد، گفت: لیست‌های مختلفی که برای کابینه دولت سیزدهم بیرون می‌آید، غیررسمی و بی‌اعتبارند.
لیست‌های منتشر شده از کابینه سیزدهم در فضای مجازی بی‌اعتبار است

به گزارش هداپرس به نقل از ایرنا،  «سید غنی نظری خانقاه» با اشاره به گمانه زنی‌ها درباره ترکیب کابینه سید ابراهیم رییسی اظهار کرد: عده‌ای واقعا به قصد خدمت پا پیش گذاشته اند که هم تجربه و علم آن را دارند و هم پاکدست هستند و امتحان خود را پس داده‌اند، که قابل تقدیر است.اما عده‌ای هم هستند که به هر قیمتی شده می‌خواهند خود را وارد کابینه کنند.

وی افزود: مثلا فردی ۵ حکم از ستاد آیت‌الله رییسی دریافت کرده است. به یکی از این آقایانی که چندین حکم دارد به مزاح گفتم احکام شما از احکام خود آقای رییسی بیشتر است. به نظرم این تیپ افراد بیشتر فرصت طلبند تا خدمتگزار.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کارآمدی باید ملاک انتخاب افراد باشد، گفت: باید کاری کنیم که ۴۸ درصد رای دهنده در انتخابات بعدی به ۶۰ و۷۰ درصد برسد. این میزان رای برای ما زنگ خطر است و باید به فکر افزایش آن باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآورشد: کابینه باید کارآمد و به دور از مسائل حاشیه‌ای باشد و به مشکلات اصلی جامعه رسیدگی کند، اتخاذ این روش در مشارکت بعدی تاثیر خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه انصافا برخی از افرادی که امروز در فضای رسانه‌ای مطرح می‌شوند در حد وزیر و معاون وزیر نیستند، گفت: برخی افراد خودشان را در فضای مجازی را در کنار افراد دارای صلاحیت به عنوان گزینه فلان وزارت‌خانه مطرح می‌کنند. از این جهت لیست‌های مختلفی که برای کابینه دولت سیزدهم بیرون می‌آید، غیررسمی و بی‌اعتبارند.

 در مجلس برای انتخاب کابینه دولت کارآمدی و صلاحیت افراد را در نظر می‌گیریم

وی با اشاره به فرایند معرفی و انتخاب اعضای کابینه گفت: برای کابینه جاهای مختلفی باید نظر بدهند، مجلس باید رای بدهد. سوابق، صلاحیت و گذشته افراد بسیار مهم است. اگر کسی مطرح شود ولی نتواند در مجلس رای اعتماد بگیرد چه سودی دارد؟ من و همکارانم در مجلس یازدهم برای انتخاب کابینه دولت فقط کارآمدی و صلاحیت افراد معرفی شده را در نظر می‌گیریم. اگر فردی معرفی شود که ضعیف باشد قطعا با رای مخالف مواجه خواهد شد.

نظری خانقاه یادآورشد: جبهه انقلاب کمک کرد تا آیت‌الله رییسی منتخب مردم شود، ولی مجلس چک سفید به دولت نداده و چشم بسته به کابینه رای نخواهد داد. مجلس هم اختیار دارد و هم استقلال. شاید برخی از نمایندگان به بحث اختیار و استقلال مجلس علاقه‌مند نباشند ولی من خود را دارای استقلال و اختیار می‌دانم.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت: احساس می‌کنم رییسی کاملا به اوضاع اشراف دارد و کابینه خوبی تشکیل خواهد داد. او می‌داند برای حل مشکلات کشور باید از افراد توانمند و مسئولیت پذیر استفاده کند.

وی یادآورشد: جناح‌های مختلف داخل کشور قابل احترام هستند و ما نمی توانیم جناح مقابل را کاملا از خدمت به جامعه محروم کنیم، این کار خطا و اشتباه است و هر دولتی بخشی از جریان‌های سیاسی را حذف کرده موفق نشده است. کشور برای همه است. انتخابات تمام شده است و باید رقابت‌ها را به رفاقت تبدیل کنیم.

جناح‌های مختلف داخل کشور قابل احترام هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیکاری، کرونا، تورم، بورس، صندوق‌های بازنشستگی و پیر شدن جمعیت را از جمله چالشهای پیش روی دولت عنوان کرد و گفت: اگر بحث روابط خارجی و تحریم ها درست مدییریت شده و حل شود و همچنین از ظرفیت کشورهای همسایه هم به خوبی استفاده شود می‌توان به مرور این چالش‌ها را رفع کرد.

وی در ادامه درباره رویکرد دولت‌ آینده درباره سیاست خارجی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند وزارت خارجه مجری تصمیمات بالا دستی است.

نظری با بیان اینکه هر رابطه ای باید بر مبنای سود و زیان و منافع ملی باشد، گفت: به نظرم هم باید در کشورهای خارجی رغبت در رابطه با ایران فضای بهتری ایجاد شود و هم ایران به روابط عادی با دنیا نیاز دارد. آقای رییسی هم نگفت برجام را اجرا نمی‌کند. مذاکرات برجام با هماهنگی نظام صورت می گیرد و آقای رییسی هم قطعا تصمیمات نظام را پیش می‌برد و شخصیتی نیست که اگر برجام نهایی شود آن را اجرا نکند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رییسی به مخالفان خود بهانه نمی‌دهد که بگویند رییسی نیامده یک توافق را خراب کرد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.