اعضای کانون با صدور بیانیه‌ای "خود خدا پندارانه" صعود را به پای زحمات شبانه‌روزی‌شان نوشتند؛

كانون مربيان عليه كی‌روش!

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 3026
 | 
تاریخ انتشار: 17 تیر 1396 - 11:09
کانون مربیان ایران که از نام‌اش پیداست انجمنی متشکل از مربیان با سابقه ایرانی است در اقدامی عجیب، بیانیه‌ای صادر؛ و از اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در برابر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی حمایت کرده است.
كانون مربيان عليه كی‌روش!
 به گزارش هدا پرس به نقل از پارسینه ؛ کانون مربیان ایران که از نام‌اش پیداست انجمنی متشکل از مربیان با سابقه ایرانی است در اقدامی عجیب، بیانیه‌ای صادر، و از اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در برابر کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی حمایت کرده است. این که کانون مربیان بر چه اساسی تصمیم گرفته در تقابل رسانه‌ای دبیر فدراسیون و سرمربی تیم ملی دخالت کند به کنار؛ اما چگونه اعضای کانونی که اساسا برای حمایت از حرفه “مربی‌گری” در فوتبال ایران به وجود آمده متقاعد شده‌اند سرمربی تیم ملی ایران و در نگاه عمومی همکارشان که اتفاقا کارنامه فنی قابل دفاعی در ایران دارد را در گوشه رینگ قرار دهند؛ و از فردی حمایت کنند که حالا دیگر اظهر من الشمس است که با چه روابط و چه اهدافی پا به فدراسیون فوتبال گذاشته.
شاید اگر به اعضای این کانون نگاهی بیندازیم واضح‌تر بتوانیم دلیل این کینه و غضب نسبت به کی‌روش را درک کنیم. حضور افرادی مثل مجید جلالی، حمید درخشان، بیژن ذولفقارنسب، پرویز مظلومی و انواع و اقسام مربیان غالبا ناموفقی که هر زمانی توانسته‌اند با نیش و کنایه درباره مربیان خارجی حاضر در ایران موضع‌گیری کرده‌اند، نیش و کنایه‌های امروز بیانیه‌های متوالی کانون مربیان ایران را برای ما قابل فهم می‌کند. به غیر از بیانیه مضحک امشب، همین چند هفته قبل بود که بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی، اعضای کانون با صدور بیانیه‌ای “خود خدا پندارانه” صعود را به پای زحمات شبانه‌روزی‌شان نوشتند و با خشم و تنش فراوان حتی کوچکترین نقشی برای کی‌روش در نظر نگرفتند. مربی‌ای که ایران را برای اولین بار به طور متوالی به جام جهانی رساند.

از همان روزها و حتی مدت‌ها قبل از آن مشخص شده بود که این انجمن، خاستگاه و اهداف اساسی خود را به عنوان کانون مربیان ایرانی فراموش کرده و به جای تلاش برای توسعه فوتبال و دانش مربی‌گری در ایران، و دفاع از حقوق مربیانی که برای فوتبال زحمت می‌کشند، هدف نهایی خود را مبارزه با همه مربیان و افرادی قرار داده که برای پیشبرد مسیر حرفه‌ای فوتبال در ایران تلاش می‌کنند. یک روز برانکو را هدف قرار می‌دادند؛ یک روز کرانچار را با اتهام‌های عجیب؛ امروز کی‌روش را؛ و فردا هر آن کس که بخواهد برای پیشرفت فوتبال ایران قدمی اساسی بردارد.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.