جهانگیری:عدم توجه به درخواست و مطالبات بخش خصوصی باعت تضعيف این بخش می شود

عملکرد اقتصاد مقاومتی در سال 95 قابل دفاع و افتخار آفرين است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 631
 | 
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1395 - 19:21
به گزارش خبرنگار هدا پرس;اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت:اقدمات خوبی برای کاهش اتکا اقتصاد به نفت و افزایش سهم مالیات در درآمدهای کشور صورت گرفته است
عملکرد اقتصاد مقاومتی در سال 95 قابل دفاع و افتخار آفرين است

رئیس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتی اقدامات صورت گرفته در سال 95 براي اجراي اقتصاد مقاومتي را مثبت ارزيابي كرد و گفت: مجموعه عملكرد اقتصاد مقاومتي در سال 95 قابل دفاع و براي كشور افتخار آفرين است.

وی افزود: یكي از جهت گيري هاي اقتصاد مقاومتي كاهش اتكاء اقتصاد كشور به نفت و افزايش سهم ماليات در درآمدهاي كشور است كه انصافاً اقدامات بسيار خوبي در اين زمينه انجام شده است.

جهانگیری تصریح کرد: سامانه مناسبي در سازمان امور مالياتي كشور راه اندازي شده كه بخش زيادي از اموري كه توسط اشخاص انجام مي‌شد، به شكل الكترونيكي انجام مي شود و اين موضوع نقش موثري در كاهش فساد و افزايش شفافيت در امور مالياتي كشور داشته است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: نگراني مديران از نهادهاي نظارتي باعث شده تا بعضاً‌ در اتخاذ تصميمات مناسب تعلل كنند و اين در حالي است كه نهادهاي نظارتي در صورتي كه تصميمي را مغاير با قوانين و مقررات مي دانند، بايد پس از اتخاذ تصميمات اين اشتباهات را متذكر شوند و در فرآيند تصميم گيري ها ورود نكنند.

وی عنوان کرد:اگر به درخواست ها و مطالبات بخش خصوصي توجه نكنيم، باعث تضعيف بخش خصوصي مي شود كه اين موضوع نقش مخربي در اقتصاد كشور خواهد داشت.

جهانگیری ادامه داد: در اجراي اقتصاد مقاومتي سه دوره زماني را مدنظر قرار داد كه دوره اول تا پايان دولت يازدهم و تدوين 120 پروژه براي سال جاري بود. دوره ي ديگر در طول برنامه ششم و دوره ي سوم تا پايان سند چشم انداز بيست ساله است. در نخستين جلسه سال 96 درباره اولويت هاي سال آينده و نيز برنامه ريزي براي اجراي اقتصاد مقاومتي در طول برنامه ششم توسعه بررسي و تصميم گيري خواهيم كرد.


 

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.