علیزاده طباطبایی:

ظریف گزینه اصلی بعد از یادگار امام است

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 28344
 | 
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1400 - 11:54
عضو حزب کارگزاران در رابطه با کاندیدایی که بتواند جایگزین سید حسن خمینی باشد، گفت: در جریان اصلاحات امروز بیشتر ظریف مطرح و جدی است.
ظریف گزینه اصلی بعد از یادگار امام است

به گزارش هداپرس به نقل از برنا، محمود علیزاده طباطبایی در رابطه با اتفاقات اخیری که در مورد عدم کاندیداتوری سید حسن خمینی رخ داد، اظهار کرد: جریان اصلاحات هنوز اطمینان ندارد که پیام مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت حداکثری از طرف کلیت نظام جدی گرفته شده باشد.

اصلاحات بررسی کرد و اگرچه به نتیجه نهایی نرسید اما حسن آقای خمینی با آن سابقه و پیشینه خانوادگی که طبق بیانات رهبری، این انقلاب را کسی بی نام خمینی نمی شناسد و اگر یک خمینی دیگر دارد صحنه می شد، شاید این مردم دلسرد و ناامید و بی تفاوت وارد صحنه می شدند.

مروز بیشتر ظریف مطرح و جدی است

علیزاده طباطبایی در رابطه با کاندیدایی که بتواند جایگزین سید حسن خمینی باشد، گفت: در جریان اصلاحات امروز بیشتر ظریف مطرح و جدی است.

او ادامه داد: در مورد آقای لاریجانی باید گفت اصلاحات از ابتدای تشکیل این جلسات بنا داشت اشخاصی را معرفی کند که سه خصوصیت داشته باشند اول اینکه با رهبری همسو باشند، دوم اینکه خوش نام و پاکدست باشند و زمینه رای آوری داشته باشند و سوم اصلاح طلب باشند که لاریجانی خصوصیت سوم را ندارد.

علیزاده طباطبایی با بیان اینکه مرعشی و کرباسچی هم می توانند کاندیدا باشند اما موضوع تایید صلاحیت آنها مشخص نیست، افزود: مرعشی و کرباسچی از شایسته ترین مدیران کشور هستند که در سخت ترین شرایط بهترین تجربه مدیریتی را نشان دادند آقای کرباسچی با نظر حضرت امام به استانداری قم منصوب شدند تا شهرداری تهران و آقای مرعشی از ریاست دفتر رییس جمهوری و استانداری کرمان تا ریاست سازمان میراث فرهنگی و… از بهترین مدیران کشور بودند و هم شرط اصلاح طلبی و هم شرط رای آوری را دارند.

او تصریح کرد: مرعشی و کرباسچی باید مورد بررسی قرار بگیرند، خصوصا اینکه امکان دارد شورای نگهبان آنها را تایید صلاحیت نکند مگر اینکه طی مذاکراتی به جمع بندی برسند و این کار صورت بگیرد. در نهایت امیدواریم ظریف بیایند؛ او سه شرط را دارد و هم با حضور او، امکان مشارکت حداکثری بیشتر است.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.