از رئیس دیوان محاسبات انتظار شفاف سازی داشتیم

طفره رفتن دیوان محاسبات از پاسخ درباره حقوقهای نجومی

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 1109
 | 
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1396 - 14:19
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با انتقاد از طفره رفتن رئیس دیوان محاسبات از پاسخ دادن درباره حقوق های نجومی و حقوق اعضای دیوان، گفت: طرح استیضاح عادل آذر را در دست پیگیری داریم.
طفره رفتن دیوان محاسبات از پاسخ درباره حقوقهای نجومی

 به گزارش هدا پرس به نقل از  مهر حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: درباره آخرین پیگیری های مربوط به حقوق های نجومی با توجه به نشست هفته گذشته اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با رئیس دیوان محاسبات، اظهار داشت: ما از رئیس دیوان محاسبات انتظار شفاف سازی داشتیم، اما ایشان موضوع را شفاف نکردند.

وی ادامه داد: حتی زمانی هم که از آقای عادل آذر سوال کردیم که حقوق خودتان چقدر است، ایشان طفره رفت و پاسخ نداد؛ حتی از پاسخ درباره حقوق و مزایای دادستان و معاونان دیوان هم طفره رفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به دلیل این عدم پاسخگویی، بر اساس آیین نامه داخلی مجلس و قانون دیوان محاسبات، به دنبال آن هستیم تا طرح استیضاح رئیس دیوان را پیگیری کنیم؛ چرا که وقتی کسی می خواهد مسئول شفاف سازی حساب ها باشد، خودش هم باید وضعیتش را شفاف کند.

حاجی دلیگانی با انتقاد از تهیه سلیقه ای گزارش برخورد با حقوق های نجومی اظهار داشت: هم گزارش اولی که در صحن مجلس قرائت شد سلیقه ای بود و هم گزارش دومی که اتفاقا در صحن مجلس قرائت نشد.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال، از آقای عادل آذر پرسیده ایم ملاک ۲۰ میلیون تومان برای بررسی حقوق های نجومی را از کجا آورده اید، ایشان با صراحت می گویند که از خودشان درآورده اند!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: برای استیضاح رئیس دیوان در حال تکمیل گزارش ها هستیم، چرا که موارد متعددی از این ابهامات وجود دارد؛ بعد از جمع بندی این مساله را به جریان می اندازیم.

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.