.

ضرورت اصلاح سازمانی جریان اصلاحات در ایران

چاپ خبر
 | 
شناسه خبر: 2276
 | 
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1396 - 14:48
جنبش اصلاحات ایران با پشتوانه مهم چهره های تاریخی چون میرزاتقی خان امیرکبیر و...امروز در قالب جبهه اصلاح طلبان در درون نظام‌ جمهوری اسلامی بعنوان بخشی از قدرت با خواستگاه تحول خواهانه و دموکراتیک بصورت مسالمت آمیز ظهور نموده است.
ضرورت اصلاح سازمانی جریان اصلاحات در ایران

جنبش اصلاحات ایران با پشتوانه مهم چهره های تاریخی چون میرزاتقی خان امیرکبیر ومصدق و…. امروز در قالب جبهه اصلاح طلبان در درون نظام‌ جمهوری اسلامی بعنوان بخشی از قدرت با خواستگاه تحول خواهانه ودموکراتیک بصورت مسالمت آمیز ظهور نموده است.

جریان اصلاح طلبی معاصر با تمام فرود وفرازهای تاریخی خود، اکنون به شرایط شایسته ای دست یافته و از پختگی سیاسی با اتخاذ مواضع عقلایی و واقعگرایی عملگرایانه وهمچنین  از پایگاه وسرمایه اجتماعی باشکوهی نیز برخوردار می باشد.
صندوق رای درانتخابات  نشان داد که تفکر اصلاح طلبی با اقبال باشکوهی در میان مردم روبه رو شده است و آنها با حضور گسترده پای صندوق های رأی در سالهای اخیر حماسه متعددی را در دفاع از نامزدهای اصلاح طلب خلق کردند.

با توجه به موقعیت باشکوه جریان اصلاحات درسپهر سیاسی ایران نیازدارد به سبب مصون ماندن از هرگونه آسیب های احتمالی در برابر فرصت طلبان منفعت طلب وپرهیز ازافتادن در ورطه کیش شخصیت پرستی و اقتدارگرایی ژنرال سالاران تکنوکرات، نسبت به اصلاح رفتارسازمانی درون خود اقدام های ضروری را بعمل آورد.
دراین راستا موضوع چرخش وگردش نیروهای هژمونی در رآس جنبش اصلاح طلبی ایران بسیار ضروری بنظر می رسد. بدین منظور جبهه اصلاح طلبان کشور در شرایط پیشاحزبی در درون خود نیازمنداست، دریک فرآیند دموکراتیک با تشکیل سازمان رأی در گستره ملی با برگزاری انتخابات درون سازمانی به نیروهای طرازنوین خود بعنوان اعضای شورای متحده رهبری اصلاح طلبان کشور دست یابد. بدین منظور  نیز می توانند نمایندگان احزاب مجاز اصلاح طلب را به مجموعه خود بیافزایند. بدیهی است این مهم را در فراخنای کشور با نام شورای های همبستگی استانی اصلاح طلبان ایران سازماندهی نمایدو دبیران این شورای همبستگی اصلاحات را برابر جغرافیای تقسیمات کشوری انتخاب نماید.
در این سازمان جدید کمیته سیاست گذاران انتخابات در کنار سایر کمیته های مورد نیاز می تواند راه اندازی وتشکیل گردد.
تأسیس چنین جریان سازمانی دربین اصلاح طلبان می تواند بستر و مقدمات تبدیل جبهه اصلاحات به یک حزب فراگیر را در فرآیند توسعه خود در آینده فراهم نماید و از طرفی جریان اصلاحات را نسبت به هرگونه آسیب جدی در مسیر فعالیت خود مصون بدارد.

فرهنگ اسکندری
عضو دفتر سیاسی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران

برچسب ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.